Burmistrz powołał zastępcę

Skomentuj (61)

Po wielu tygodniach oczekiwania, wraz z nadejściem Nowego Roku, burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski powołał swojego zastępcę. Kto nim został?

Od momentu wyboru na stanowisko burmistrza Kazimierza Dolnego Artura Pomianowskiego nie ustawały plotki na temat tego, kto zostanie jego zastępcą. W związku z tym, że obecny burmistrz wstrzymywał się z podjęciem tej dosyć ważnej decyzji, lista nazwisk domniemanych kandydatów na stanowisko jego zastępcy coraz bardziej się wydłużała. Nadszedł jednak czas, by uciąć wszelkie domysły i pogłoski. Wraz z nadejściem Nowego Roku burmistrz Kazimierza podał nazwisko swojego zastępcy. To Dariusz Wróbel.

- Jest to jeden z najbardziej doświadczonych w naszej okolicy samorządowców – mówi burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski. – Od 25 lat pracuje w samorządzie. Przez trzy kadencje pełnił funkcję burmistrza Opola Lubelskiego, z wykształcenia jest inżynierem budownictwa. Liczę na to, że jego doświadczenie wiele wniesie do naszej gminy i uda nam się wspólnie zrealizować wiele inwestycji.

Dariusz Wróbel jest absolwentem Politechniki Lubelskiej Wydziału Inżynierii Budowlanej i Sanitarnej. Od 1995 roku związany był z samorządem gminnym Opola Lubelskiego. Do roku 2002 w Urzędzie Miejskim w Opolu Lubelskim pracował na stanowisku kierownika Wydziału Inwestycji. Przez kolejnych kilka lat (2002-2006) pełnił funkcję zastępcy burmistrza, zaś w latach 2006 – 2018 burmistrza Opola Lubelskiego.

- Przez kilkanaście lat Dariusz Wróbel z sukcesami zarządzał i zmieniał oblicze gminy Opole Lubelskie – pisze na swoim profilu FB burmistrz Pomianowski. – Pokazał, że potrafi skutecznie pozyskiwać środki zewnętrzne i realizować kolejne inwestycje – z wykształcenia jest inżynierem budownictwa. Pozwoliło mu to na pozyskanie wielu inwestorów zewnętrznych oraz na odpowiednie wsparcie już działających przedsiębiorców na terenie zarządzanego samorządu i w utworzonej strefy aktywności gospodarczej. Jego zaangażowanie jako członka Komitetu Monitorującego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej przy Ministerstwie Rozwoju Regionalnego w istotny sposób przyczyniło się do realizacji największej inwestycji komunikacyjnej wykonywanej przez samorząd województwa lubelskiego tj. modernizacji drogi wojewódzkiej nr 747 wraz z budową mostu na rzece Wiśle.

Dariusz Wróbel obowiązki zastępcy burmistrza Kazimierza Dolnego pełni od 3 stycznia 2019 r.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (61)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2019. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Długi Weekend majowy 2019 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę