Burmistrz powołał zastępcę

Skomentuj (61)

Po wielu tygodniach oczekiwania, wraz z nadejściem Nowego Roku, burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski powołał swojego zastępcę. Kto nim został?

Od momentu wyboru na stanowisko burmistrza Kazimierza Dolnego Artura Pomianowskiego nie ustawały plotki na temat tego, kto zostanie jego zastępcą. W związku z tym, że obecny burmistrz wstrzymywał się z podjęciem tej dosyć ważnej decyzji, lista nazwisk domniemanych kandydatów na stanowisko jego zastępcy coraz bardziej się wydłużała. Nadszedł jednak czas, by uciąć wszelkie domysły i pogłoski. Wraz z nadejściem Nowego Roku burmistrz Kazimierza podał nazwisko swojego zastępcy. To Dariusz Wróbel.

- Jest to jeden z najbardziej doświadczonych w naszej okolicy samorządowców – mówi burmistrz Kazimierza Dolnego, Artur Pomianowski. – Od 25 lat pracuje w samorządzie. Przez trzy kadencje pełnił funkcję burmistrza Opola Lubelskiego, z wykształcenia jest inżynierem budownictwa. Liczę na to, że jego doświadczenie wiele wniesie do naszej gminy i uda nam się wspólnie zrealizować wiele inwestycji.

Dariusz Wróbel jest absolwentem Politechniki Lubelskiej Wydziału Inżynierii Budowlanej i Sanitarnej. Od 1995 roku związany był z samorządem gminnym Opola Lubelskiego. Do roku 2002 w Urzędzie Miejskim w Opolu Lubelskim pracował na stanowisku kierownika Wydziału Inwestycji. Przez kolejnych kilka lat (2002-2006) pełnił funkcję zastępcy burmistrza, zaś w latach 2006 – 2018 burmistrza Opola Lubelskiego.

- Przez kilkanaście lat Dariusz Wróbel z sukcesami zarządzał i zmieniał oblicze gminy Opole Lubelskie – pisze na swoim profilu FB burmistrz Pomianowski. – Pokazał, że potrafi skutecznie pozyskiwać środki zewnętrzne i realizować kolejne inwestycje – z wykształcenia jest inżynierem budownictwa. Pozwoliło mu to na pozyskanie wielu inwestorów zewnętrznych oraz na odpowiednie wsparcie już działających przedsiębiorców na terenie zarządzanego samorządu i w utworzonej strefy aktywności gospodarczej. Jego zaangażowanie jako członka Komitetu Monitorującego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej przy Ministerstwie Rozwoju Regionalnego w istotny sposób przyczyniło się do realizacji największej inwestycji komunikacyjnej wykonywanej przez samorząd województwa lubelskiego tj. modernizacji drogi wojewódzkiej nr 747 wraz z budową mostu na rzece Wiśle.

Dariusz Wróbel obowiązki zastępcy burmistrza Kazimierza Dolnego pełni od 3 stycznia 2019 r.

Skomentuj


Dodane komentarze (61)

 • MdM
  Niech Bóg ma w swojej opiece Kazimierz i jego mieszkańców.
 • Kaz
  Był jakiś casting, czy tak po.....znajomosci?
 • Z Bośni
  Pan Wróbel wyręczy burmistrza i będzie mógł spokojnie siedzieć nie robiàc wiele jak wtedy gdy był zastępcą. Ale na szczęście to pan Pomianowski będzie odpowiedzialnym ito on będzie dźwigał ciężar podejmowanych decyzji. Szkoda że nie musi budować szkoły. Wtedy mógłby się wykazać. Oczy wielu osobom się otworzyły jakim jest człowiekiem. Pasuje tu powiedzenie Cicha woda. brzegi rwie ...
  • Kaz
   Skąd pewność, że ten Wróbel nie lubi być wyręczany? Jakieś nawyki się utrwalają przez lata. Mnie zastanawia dlaczego w Opolu go nie chcieli, skoro jest taki wspaniały i pracowity.
 • Kaz
  Panie Burmistrzu, jakaś powierzchowna ta laurka. Może jakieś konkrety? Strefa aktywności gospodarczej? Ilu inwestorów, ile osób zatrudnionych, ile wpływu z podatków? Droga 747 i most - przypisywanie sobie zasług to chyba przesada. Jakieś drogi i chodniki, trudno przez tyle lat nie zrobić czegoś w tym zakresie, ale wielki sukces to nie jest. Panie Burmistrzu, nie ma w naszej gminie kogoś, kto nadawałby się na to stanowisko? Czy ktoś obcy lepiej zadba o nasze sprawy, niż my sami?
 • Photoshop
  Świetne zdjęcie. Zrobione suszarką?
  • Koncepcja
   Zdjęcie niedobre? A jakie ma być? Chopina starszawy, podobny do....Ale nie będę nic sugerować. Niech każdy ma swoją koncepcję...
 • Czy to...
  Czy to nie szlachetne, że nasze miasto wzięło na swoje utrzymanie jednego (a może i więcej) przegranego burmistrza? Taki odruch serca. Piękny, wielkoduszny, stać nas przecież.
  • Joł
   Naprawdę na wiele nas stać Przykładów wiele szukać. Swego czasu stać nas było na podziekować Andrzejowi i po co? To macie co chcieliście.
 • L.K.
  Dwuch prawnikow juz odwolal to i na vice stać. Opolanin wracaj do Opola bo drugiego J.K nam tu nie potrzeba.
 • Opolanin
  Jak macie tyle długów to stać was na viceburmistrza? Żeby mieć jeszcze więcej?
  • pijany znad Grodarza
   Powinieneś zmienić nick. Wiedz, że "Opolanin" to zacny klub sportowy.
  • Rycho
   Pełna zgoda - "dwuch" J.K. nam nie potrzeba, chyba, że dwóch L.K.
  • aby dodać komentarz
   @Rycho
   Duniów dwóch bo Dunia i dubler to też za dużo...
 • Opolanin
  Liczycie na jakieś inwestycje, jakieś dotacje. Pomyślcie realistycznie, nie życzeniowo. Pieniadze daje marszałek albo wojewoda. Obaj z Pisu. Wróbel miał fatalne relacje z radnymi z Pisu (wtedy z opozycji, teraz u władzy - można o tym przeczytać na Bipie i w innych miejscach). A więc marzenia o kasie, moim zdaniem, możecie sobie między bajki włożyć.
  • ziutek
   O to się nie martwimy, bo mamy 15 milionów długu, także wiele nie zdziałamy z nowymi inwestycjami. Nawet słusznie jeden radny nie chciał żadnych robić. A przez 5 lat spłacić długi. Poza tym jest setki gmin w takiej samej sytuacji jak nasza i z tych stołów o których piszesz sądząc że uwierzymy, że to działa tak jak wmówić chcesz coś dla nas skapnie.
   Super są takie tępe wpisy. Zero polotu a niby mają być rzeczowe. Sianie plotek. Idź se wypij człowieku chyba, że nie masz z kim. Nie dziwię się.
  • radek
   Ma fatalne relacje z radnymi z PISu?? Znaczy się w porzo chłop!! :D
  • Do Radka
   Hi, hi, hi. Zobaczymy, zobaczycie....Przyszłość pokaże.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2019! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2019. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę