Brulion Kazimierski po raz dziesiąty

Skomentuj (12)

Ważna wiadomość dla czytelników Brulionu Kazimierskiego. Właśnie trwają ostatnie przygotowania do publikacji kolejnego numeru. Dziesiąty numer już wkrótce w sprzedaży.

Długo przyszło czekać na jubileuszowy – dziesiąty – numer Brulionu Kazimierskiego. Poprzedni numer – z portretem Jerzego Gnatowskiego na okładce – ukazał się bowiem pod koniec 2009 r. Prawie pięć lat temu.


Bohaterem numeru dziesiątego będzie uznany artysta malarz, ilustrator i projektant Piotr Fąfrowicz, którego charakterystyczne, pełne dobrej energii, prace znane są zapewne szerszej publiczności choćby z okładek kazimierskich płyt zespołów Frejlach i Dziady Kazimierskie. W Brulionie będziemy mogli zobaczyć także inne jego prace, oczywiście w kolorze.

Wakacjami być może zapachną wspomnienia Anny Glover, która do Kazimierza przyjeżdżała i wciąż przyjeżdża od wczesnych lat dziecięco – młodzieńczych, najpierw z rodzicami, potem z mężem Anglikiem i dziećmi, nieodmiennie zatrzymując się w SARP-ie. Tekst ilustrują zdjęcia z lat 60 – tych, 70 – tych, dopełniając klimatu SARP-u – swego czasu wyjątkowego miejsca, znanego daleko poza Miasteczkiem.

Nie może w tym numerze zabraknąć wspomnień o tych, którzy z kazimierskiego Rynku odeszli na zawsze. Przeczytamy więc m.in. teksty o Stefanie Kurzawińskim – wieloletnim prezesie Towarzystwa Przyjaciół Miasta Kazimierza Dolnego czy Oldze Doraczyńskiej.

Perełką tego numeru będzie autentyczny, ręcznie pisany tekst znaleziony w archiwum Tadeusza Michalaka związany z Bractwem Świętego Łukasza. Co to będzie? Zobaczą Państwo wkrótce.

Dziesiąty numer Brulionu Kazimierskiego – jak zapewnia zespół redakcyjny – ukaże się do końca marca.

By skrócić czas oczekiwania na kolejny numer Brulionu, zapraszamy do lektury artykułów archiwalnych.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (12)

 • Anna Rowicka-Glover
  Jako autorka artykulu o Kazimierzy w obecnym wydaniu Brulionu bardzo prosze o sprostowanie: nigdy nie zatrzymywalam sie w SARPie, w dawnych czasach zatrzymywalam sie w Domu Prasy,w ostatnich latach u pp. Goreckich na ul. Krakowskiej!
 • Tadek
  Panie Pijany- nocna zmiana, a nie prostata! Jak się dużo ćwiczy i śpi na ciepłym, to człek nie choruje. :)
 • Piotr Rodak
  można zamówić z dostawą do domu? czy trzeba wybrać się do Kazimierza?
 • pijany znad Grodarza
  @ Tadek. Prostata?
 • Tadek
  Widzę, że nie tylko ja zarywam noce ;)
 • Lysy Blondyn
  Milo mi p. Ulu ale moje teksty nie przejda, sa zbyt powiedzmy kontrowersyjne; czy dotyczace przeszlosci czy terazniejszosci, zas skladac numeru nie moge bo mi sie cos komp od skladu rozjechal i sluzy za podnozek, jest kilka osob ladnie piszacych o Kazimierzu (mieszkajacy dalekoooooo i jeszcze kilometr) i znani sa z tego portalu innym, moze warto sie zwrocic do przyjemniejszych i nie kontrowersyjnych, redakcji nikt nie broni siegac po kaziko-fanow (przepraszam Kaziko fanki, Wam pierszenstwo). Nie wspominajac o wspanialych pracach fotograficznych i utalentowanych ludziach, ktorych tez tu na portalu mozna spotkac.
 • Ulka
  @Lysy Blondyn - Londyn, zamiast krytykować, pomóż. Redakcja działa społecznie, każda pomoc mile widziana :-)
 • Lysy Blondyn
  Spadajaca czestotliwosc ukazywania sie brulionu nie swiadczy o tym, iz temat Kazimierza zostal wyeksploatowany, a jedynie o slabosci redakcji, nawet na banalny temat mozna opowiadac w sposob zajmujacy, a Kazimierz banalny przecie nie jest.
 • majka
  Szkoda, że tak rzadko ukazują się te Bruliony. A są bardzo ciekawe. Czemu tak rzadko? Dla mnie to jest za kazdym razem podróż w przeszłośc Kazimierza.
 • Tadek
  A ile?
  Raz na 5 lat, to można sobie naskładać :)
 • Magda
  Drogie te bruliony...;/
 • Tadek
  No to będziemy polować...

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę