Biegną po złoto! Głosuj na Dziady!

Skomentuj (24)

Uwaga! Dzisiaj, teraz, siedząc wygodnie w fotelu, leżąc na kanapce, gotując, biesiadując czy też spacerując leniwie, głosuj na „Tur de Kazimierz”. Kochasz Kazimierz? Głosuj! Z dziesiątego jesteśmy już na trzecim i biegniemy po złoto – tak w sieci fani zespołu zachęcają do głosowania na piosenkę Dziadów Kazimierskich.

Dziady Kazimierskie na fali. Kazimierz słynący dotychczas jako Mekka malarzy czy przystań Marii i Jerzego Kuncewiczów dorobił się swojej grupy muzycznej. Dziady Kazimierskie rozsławiają Miasteczko nie tylko na lokalnej scenie, widać ich też w telewizji, a aktualnie – słychać w radiu.

Radiowa Czwórka w niedzielę wyemitowała koncert Dziadów z towarzyszeniem Dziadowskich Słowików, a nadająca w Warszawie i na Mazowszu rozgłośnia Polskiego Radia RDC promuje ich piosenkę "Tur de Kazimierz". Utwór o kazimierskich kawiarenkach z dziesiątego jest już na trzecim miejscu listy przebojów tej stacji i nic nie stoi na przeszkodzie, by znalazł się na pierwszym. Wszystko zależy od nas – od fanów zespołu i miłośników Miasteczka, o którym przecież śpiewają Dziady Kazimierskie.

Wystarczy tylko jeden klik codziennie na http://www.rdc.pl/extralista/aktualne-notowanie/

 

Skomentuj


Dodane komentarze (24)

 • Gosia
  " Ucz się i pracuj a dojdziesz do celu,bo takim sposobem doszło już wielu "
  Dziady są przykładem , że wiele można dokonać . Zobaczymy co z tym zrobią.
  Ja ich wspieram całym sercem , duszą i życzę dalszych sukcesów!!!
 • Jambo
  Era gimnazjum nadeszła. Nawet w muzyce.
 • korzeń
  jasne_Trzymamy Formę ponad Normę!
 • Ulka
  Gratuluję kolejnego sukcesu! Mamy pierwsze miejsce. I co teraz? Głosujemy dalej?
 • KORZENIOWA
  DZIADY KAZIMIERSKIE NA PIERWSZYM MIEJSCU. UPRZEJMIE INFORMUJEMY! DOBRA ROBOTA!
 • Gosia
  @ Pijany
  Ten kogut to pewnie był kurczak Ptyś ?

  Ale czarowną nutą powiało w tych wspomnieniach.
  Balbina , jeśli nie ma już Ptysia, to kto Cię obroni?
 • Tadek
  A to?
  http://www.youtube.com/watch?v=BIadtWYRXxM
 • pijany znad Grodarza
  "http://www.youtube.com/watch?v=GODfODfZjoU"
  "Chodz , pomaluj mój świat..... "
 • Gęś Balbinka
  Szok kazał kopnąć, ja się zgodziłam, a tu psami szczują. Fe!
 • pijany znad Grodarza
  @


  Gęś Balbinka
  Dwie bramy, trzy psy. Zapraszam.
  Dzisiaj rano kolega opowiadał, że lis urwał głowę kogutowi, a truchło zakopał.
  ps. a tak narzekamy na biedę. Zwróć uwage " na koguta".To było "na razie"
 • Gęś Balbinka
  Idę skopać pijanego ;)
 • Tadek
  Tylko nie małolat! Ja to ostatni raz grałem 20 lat temu, a o tym, kiedy pierwszy raz usłyszałem, to najstarsi starożytni Rzymianie nawet nie pamiętajo!
 • szok
  a niech cię gęś kopnie
 • pijany znad Grodarza
  @ Tadek. Małolat, jak nic.
  Po raz pierwszy zapamietałem to, w 1969 roku.
  " Biały miś, dla dziewczyny, która kocham lalalala ". No i to gorsze:' lecc dziewczyna, jest już z innym i pozostałm po Niej lalalaa."
  Ach. Wracajcie lata KOMUNISTYCZNE.
 • Tadek
  Łomatko, jak ja dawno tego nie grałem- już chyba z 20 lat!
 • pijany znad Grodarza
  @ Tadek
  http://www.youtube.com/watch?v=HIAztEjbsmE
 • pijany znad Grodarza
  @ Tadek. Oj. " instrument chodnik? - pytasz się.
  Swojego czasu WYŚMIEWANA / nasze Dziady graja inną/, a jej Tworcy to dzisiejsi , i słusznie / bo nie kradli/ milionerzy. Coś znajde dla Ciebie. Bedzie to Biały Miś. Kiedy ja puszczam przyszywa mnie nostalgia: moja matura i Dziewczyna.
 • Gosia
  W tym co tworzą Dziady Kazimierskie jest Duch Kazimierza ,czasami brutalne ale mocne akordy,Miłość i czar tworzenia. Jest Korzeniowa , która nam się narodziła i jest NOWY CZAS.Jest rynek , który był i będzie, z cygankami, turystami i występami. Każdy tu może zagrać swoją nutę. Wielu gra ale niewielu dojdzie do nagrań w radio i aplauzu , który towarzyszy Dziadom Kazimierskim.
 • Tadek
  Piszesz o muzyku, co gra na chodniku. Więc pytanie natury muzycznej mam: co to za instrument "chodnik"? Można to gdzieś kupić? :)
 • pijany znad Grodarza
  @ Tadek. Nie odsłuchałem, ale przeczytałem:
  ""Dawno, dawno temu, w czasach Lecha, Czecha i Rusa, kiedy Kazimierz Dolny nie był jeszcze nawet Wietrzną Górą, w pięknych okolicznościach przyrody pod kamieniołomem nad przełomem, w bumbuszobluszczu przywąwozowym Dziad Borowy spotkał się z Dziadem Barowym..."
  Tak zaczyna się hałaśliwa historia Dziadów Kazimierskich, łączących w swoim graniu miłość do przyrody i równie gorące uczucie do Kazimierza Dolnego. Już sama nazwa tej przedziwnej i niesłychanie barwnej formacji wiele mówi o charakterze jej twórczości. Dziad Kazimierski to niezwykła mieszanka wspomnianego już Dziada Borowego, zapalonego wędrowca zapuszczającego się w najdalsze zakamarki słynnych kazimierskich wąwozów, a zarazem typowego Dziada Barowego, mającego swe siedliska w mieście i spacerującego niefrasobliwie od knajpy do knajpy z mniej lub bardziej wymyślnym instrumentarium, grającego na chodnikach i w plenerze ku uciesze (a może zgrozie?) publiczności.
  Właśnie ukazała się płyta Dziadów Kazimierskich zatytułowana "Kazimiernikejszyn". Jej oprawa graficzna to dzieło artysty plastyka Piotra Tutka Fąfrowicza. Zapraszamy do wysłuchania nagrań z albumu z audycji "Folk Off". I pamiętajcie:
  Dziady to nie muzyka - to styl życia!
  ps. teraz poprawnie wpisałem,dlatego drugi raz, sorrki

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę