Biegiem przez Kazimierski Park

Przed nami trzecia edycja imprezy Bieg Szlak Trafi. W sobotę, 1 sierpnia miłośnicy biegania spotkają się na starcie. Więcej atrakcji, przygotowanych tras oraz emocji. Do biegu gotowi, start!

Po sukcesach poprzednich edycji Biegu Szlak Trafi, organizatorzy zapraszają na sportową imprezę po raz trzeci. W sobotę, 1 sierpnia biegacze po raz kolejny spotkają się w Parchatce, by sprawdzić samych siebie.


Tym razem do wyboru są trzy trasy: pierwsza ma około 7 km, druga - około 21 km, trzecia – ponad 60 km. Tradycyjnie już, trasa wyznaczona jest na terenie Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Wiedzie ona przez drogi utwardzone, leśne ścieżki i dna wąwozów. Jest to więc bieg o charakterze górsko – przełajowym. Co ważne, zarówno start, jak i meta dla wszystkich dystansów są wspólne i zlokalizowane będą pod Karczmą Parchatka.


Najkrótsza trasa, o długości 7 km oraz półmaraton, czyli trasa o długości 21 km zostaną wyznaczone na pieszych szlakach: niebieskim i czarnym oraz na leśnych duktach i polnych drogach.


Przebieg trasy Ultra, o długości ponad 60 km będzie wyglądał następująco: Parchatka – Bochotnica – okolica Kazimierza Dolnego - Rąblów i z powrotem. Trasa biegu zostanie wyznaczona w 95% na pieszych szlakach czarnym, niebieskim, czerwonym i zielonym oraz na leśnych duktach i polnych drogach, z pominięciem dróg asfaltowych.


Jednak warto pamiętać, że impreza ta przeznaczona jest nie tylko dla samych biegaczy, ale dla całych rodzin z dziećmi. Atrakcje przewidziano dla uczestników w każdym wieku.


- Pewnie już nie możecie się doczekać weekendu, co? – piszą na fanpage organizatorzy. - A Bieg Szlak Trafi ma dla najmłodszych moc atrakcji. Przygotujcie się na Mega Bański Mydlane, XXL klocki i zabawki, tajemnicze balkony wodne i poszukiwania skarbu, malowanie buziek i balonowe zwierzaki oraz wyjątkowy pokaz kajakarstwa dla dzieci! Zapraszamy!


Program imprezy:


Piątek, 31 lipca
godz. 16.00 – 22.00 – Rejestracja biegaczy na dystansach 7, 21 i 65 km


Sobota, 1 sierpnia
godz. 5.30 – Odprawa przed startem dla biegaczy na dystansie 65 km
godz. 6.00 – START biegu na dystansie 65 km
godz. 7.00 – Otwarcie biura zawodów biegów na dystansach 7, 21 km
godz. 9.00 – Otwarcie jarmarku
godz. 9.30 – Zakończenie pracy biura zawodów
godz. 10.00 – START biegu na dystansie 21 km
godz. 10.10 – START biegu na dystansie 7 km
godz. 10.40 – Planowane przybycie pierwszego zawodnika na dystansie 7 km
godz. 11.00 - Planowane przybycie pierwszego zawodnika na dystansie 65 km
godz. 11.20 - Planowane przybycie pierwszego zawodnika na dystansie 21 km
godz. 11.40 – Planowane przybycie ostatniego zawodnika na dystansie 7 km
godz. 13.00 - Planowane przybycie ostatniego zawodnika na dystansie 21 km
godz. 13.00 – Bieg na stok
godz. 13.15 – dekoracja zwycięzców
godz. 13.30 – Konkurs z nagrodami
godz. 14.00 – Pokaz slajdów z biegu, prezentacje, wspólne grillowanie
godz. 17.00 – Planowane zakończenie biegu na dystansie 65 km

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę