Bieg Szlak trafi za nami

Skomentuj (2)

zobacz więcej (42)

Ponad 400 osób stanęło w sobotę 1 sierpnia na starcie III Biegu Szlak Trafi w Parchatce.

Ponad 400 osób stanęło na starcie III Biegu Szlak Trafi w Parchatce. W tym roku biegacze mieli do pokonania 3 dystanse do wyboru: 7km, 21 km i 60 km.

Pierwsi biegacze na dystans ultra wystartowali już o szóstej rano, kolejni dopiero o dziesiątej. Zmagali się z upałem, z trudami trasy i z własnymi ograniczeniami.

- Trasy są trudne, bo to nie jest taki zwykły bieg. Nasz prowadzi przez wąwozy lessowe i ma charakter górsko – przełajowy. Trzeba się liczyć z tym, że są przewyższenia, ostre podbiegi, zbiegi, mogą się pojawić przewrócone drzewa, błoto, woda. Trasa jest wymagająca, ale widoki na wzgórzach są przepiękne! To rekompensuje zmęczenie biegaczy i uczestników naszego biegu jest z roku na rok coraz więcej. Przyjeżdżają tu z całej Polski, chociaż dużo jest też z okolicy – mówi Małgorzata Maciąg jedna z organizatorek Biegu Szlak Trafi.

I rzeczywiście mimo tego, że trasy są wymagające, uczestnicy Biegu Szlak Trafi je sobie chwalą. Powracają do Parchatki, by z roku na rok poprawiać wyniki.

- Trasa bardzo trudna, wymagająca, dużo podbiegów, bardzo ciężkie zbiegi, ale w sumie to dobrze –nie ma takich biegów w okolicy – mówi Grzegorz Szewczyk z Klementowic, który poprawił ubiegłoroczny wynik o 7 minut.

- Nie spodziewałem się tak dobrego miejsca – mówi Michał Orzeł z Warszawy. –  W zeszłym roku biegłem na 14 km i byłem w pierwszej dziesiątce, a teraz mówimy o miejscu na podium na dystansie 21 km! Biegło się bardzo przyjemnie a najciekawsze na trasie było… błoto! I oczywiście widoki na górze! Polami biegło się w upale, ale schłodzić się można było w wąwozach. To lepszy bieg niż uliczne w mieście.

Chociaż wydawałoby się, że na starcie stanęli miłośnicy biegania, okazuje się, ze Bieg Szlak Trafi uczy także właśnie miłości do biegania!

- Po tym biegu już prawie nie nienawidzę biegania – żartuje Barbara Kosobucka z Parchatki. - Zaczęłam swoją przygodę z bieganiem za namową koleżanek i postawiłam sobie za cel: polubić bieganie. Regularnie staram się biegać i takie imprezy mi trochę w tym pomagają. Dzisiaj pobiegłam lepiej, niż zakładałam i jestem z siebie dumna! Tutaj nie była walka o podium ani rywalizacja z innymi, ale rywalizacja ze sobą i swoim umysłem. I w takim razie dzisiaj wygrałam!

Najlepsi okazali się:

na trasie 21 km
w kategorii mężczyzn

Cezary Bednarz
Michał Orzeł z Warszawy
Radosław Selke z Milanówka

w kategorii kobiet

Iwona Januszyk
Jagoda Jurkowska z Warszawy
Mariola Bienias z Warszawy

na trasie 60 km
w kategorii mężczyzn

Marcin Krzysztoń z Kraśnika
Łukasz Kowalski
Romuald Prószyński z Puław

w kategorii kobiet

Hanna Pietrasik z Warszawy
Agnieszka Faron z Krakowa
Anna Dąbrowska z Lublina

Wyniki na trasie 7 km nie zostały jeszcze potwierdzone oficjalnie.

WYNIKI

Bieg Szlak Trafi to impreza rodzinna. Podczas gdy starsi rywalizowali na trasach, ich pociechy mogły bawić się pod okiem pracowników z firmy Omega. Budowały zamki z klocków, puszczały ogromne bańki mydlane, uczestniczyły w pokazie balonów, malowania twarzy, a nawet pod okiem instruktora pływały kajakiem… w basenie!

Bieg Szlak Trafi to również jarmark produktów lokalnych. Można było zakupić owoce z miejscowych plantacji, a także domowe przetwory, miody i pieczywo artystyczne.

Bieg Szlak Trafi to także okazja wsparcia rocznego Filipka Szajby, który urodził się z rzadkim uwarunkowanym genetycznie zespołem wad wrodzonych – zespołem Aperta. Leczenie jest długotrwałe i wymaga wielokrotnych operacji. Filipek już przeszedł operacyjne rozdzielenie małego palca i kciuków u obu dłoni. Koszt tych zabiegów to 6 tys. euro. Wkrótce dziecko czekają kolejne kosztowne operacje: głowy (50 tys. $) i rozdzielenie pozostałych palców (ok.100 tys. złotych).

Podobnie jak rok temu i teraz biegacze mogli wykupić sobie droższy pakiet, a którego dochód przeznaczono na pomoc choremu Filipkowi Szajbie. Goście imprezy mogli wziąć także udział w loterii fantowej, z której dochód wesprze leczenie dziecka. Organizatorzy biegu z Fundacji Ruszaj na Szlak zachęcają także do wpłat na konto fundacji Zdążyć z pomocą, której Filipek jest podopiecznym.

Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
Bank BPH S.A.
15 1060 0076 0000 3310 0018 2615
Tytułem: 24593 Szajba Filip - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

 

Fot. AS
i Marcin Flis

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę