Baśnie braci Grimm na kazimierskiej scenie

Skomentuj (2)

Historię Kopciuszka, muzykantów z Bremy, żabiego króla, Jasia i Małgosi oraz innych postaci z baśni braci Grimm będziemy mogli zobaczyć na scenie XV Przeglądu Teatrzyków Szkolnych organizowanego przez KOKPiT- Bibliotekę Publiczną w Kazimierzu Dolnym.

Przeglądy Teatrzyków Szkolnych w Kazimierzu Dolnym od piętnastu lat pozwalają dzieciom poznać świat teatru nie tylko od strony widza, ale także od kulis. Najmłodsi aktorzy mają okazję zmierzenia się z różnym repertuarem, zaprezentowania swojego spektaklu dla szerokiego grona publiczności i wymiany doświadczeń.

Tegoroczna edycja Przeglądu Teatrzyków Szkolnych poświęcona twórczości braci Grimm odbędzie się 22 października o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym ul. Nadwiślańska 9.

Zobaczymy 6 spektakli w wykonaniu uczniów Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku, Szkoły Podstawowej w Bochotnicy oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Kuncewiczowej w Rzeczycy.

Młodzi artyści zaprezentują:

Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym
Klasa II B  „Kopciuszek”
Przedstawienie przygotowały panie Iwona Pisula i Barbara Dzikoń
Klasa III  „Żabi król”
Przedstawienie przygotowały panie Agnieszka Wawrzycka i Anita Lasek
Społeczna Szkoła Podstawowa w Skowieszynku
Klasa V „Muzykanci z Bremy”
Przedstawienie przygotowała pani Ewa Wolna
Szkoła Podstawowa w Bochotnicy
Klasa III  „Jaś i Małgosia”
Przedstawienie przygotowały panie Elżbieta Bogusz i Ewa Ejtel
Szkoła Podstawowa w Rzeczycy
Klasa  III „Czerwony Kapturek”
Przedstawienie przygotowała pani Anna Wydra
Klasa  IV „O rybaku i złotej rybce”
Przedstawienie przygotowała pani Jolanta Szeląg - Bielec

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2022. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę