Baśnie braci Grimm na kazimierskiej scenie

Skomentuj (2)

Historię Kopciuszka, muzykantów z Bremy, żabiego króla, Jasia i Małgosi oraz innych postaci z baśni braci Grimm będziemy mogli zobaczyć na scenie XV Przeglądu Teatrzyków Szkolnych organizowanego przez KOKPiT- Bibliotekę Publiczną w Kazimierzu Dolnym.

Przeglądy Teatrzyków Szkolnych w Kazimierzu Dolnym od piętnastu lat pozwalają dzieciom poznać świat teatru nie tylko od strony widza, ale także od kulis. Najmłodsi aktorzy mają okazję zmierzenia się z różnym repertuarem, zaprezentowania swojego spektaklu dla szerokiego grona publiczności i wymiany doświadczeń.

Tegoroczna edycja Przeglądu Teatrzyków Szkolnych poświęcona twórczości braci Grimm odbędzie się 22 października o godzinie 10.00 w sali konferencyjnej Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym ul. Nadwiślańska 9.

Zobaczymy 6 spektakli w wykonaniu uczniów Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, Społecznej Szkoły Podstawowej w Skowieszynku, Szkoły Podstawowej w Bochotnicy oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Kuncewiczowej w Rzeczycy.

Młodzi artyści zaprezentują:

Gminny Zespół Szkół w Kazimierzu Dolnym
Klasa II B  „Kopciuszek”
Przedstawienie przygotowały panie Iwona Pisula i Barbara Dzikoń
Klasa III  „Żabi król”
Przedstawienie przygotowały panie Agnieszka Wawrzycka i Anita Lasek
Społeczna Szkoła Podstawowa w Skowieszynku
Klasa V „Muzykanci z Bremy”
Przedstawienie przygotowała pani Ewa Wolna
Szkoła Podstawowa w Bochotnicy
Klasa III  „Jaś i Małgosia”
Przedstawienie przygotowały panie Elżbieta Bogusz i Ewa Ejtel
Szkoła Podstawowa w Rzeczycy
Klasa  III „Czerwony Kapturek”
Przedstawienie przygotowała pani Anna Wydra
Klasa  IV „O rybaku i złotej rybce”
Przedstawienie przygotowała pani Jolanta Szeląg - Bielec

 

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2021/2022? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę