Awantura na Lubelskiej

Skomentuj (15)

Wybite szyby w autach, wgniecenia w karoserii, połamane sztachety – to efekt niedzielnego rajdu grupy chuliganów po ulicy Lubelskiej. Czy w Kazimierzu można czuć się bezpiecznie?

Niedzielny wieczór mieszkańcy ulicy Lubelskiej zapamiętają na długo. Grupa około siedmiu chuliganów wybijała tu szyby w autach, kopała samochody i kosze na śmieci, próbowała wyrywać znaki drogowe, spychała z chodnika przechodniów. Mężczyźni byli wulgarni i agresywni. Interweniowała policja.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy około godziny 19.15 – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach mł. asp. Ewa Rejn – Kozak. – Policjanci zatrzymali mężczyznę, którą zgłaszający wskazał jako osobę, która dokonała uszkodzeń samochodów na ulicy Lubelskiej. Mężczyzną tym okazał się 26 – latek z Pruszkowa. W chwili zatrzymania był wulgarny, agresywny i był nietrzeźwy – miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany  - trzeźwieje w policyjnym areszcie. Jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia i znieważenia funkcjonariuszy policji. Pozostałe osoby z tej grupy zostały wylegitymowane.

Co grozi chuliganom z Pruszkowa?

- To już kwestia tego, jakie będą straty i ilu będzie poszkodowanych – mówi Ewa Rejn – Kozak. – Na chwilę obecną zgłosiły się dwie osoby. Wszystkie osoby, które zostały poszkodowane we wczorajszym zdarzeniu proszone są o zgłoszenie się na posterunek w Kazimierzu Dolnym, który prowadzi to postepowanie.

Mieszkańcy Lubelskiej na swojej ulicy nie czują się bezpiecznie. Do podobnych zdarzeń – jak twierdzą – dochodzi tu kilka razy w miesiącu. Według nich dwóch policjantów na dyżurze to za mało.

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • okoj
  Matematycznie, "około siedmiu", to sześć z kawałkiem do siedmiu z kawałkiem. Mogło być więc "około" czternastu półgłówków.
 • Arystokrata
  Ten lokal na nadwiślańskiej to cala przyczyna tego co się dzieje naprawdę zaczyna szkodzić naszemu miasteczku. Urodziny możne były i w sobotę. Ale towarzystwo na ca weekend przybyło. Tamtędy o 23ciej strach jest przejść siedzą na ulicy pod knajpa z piwskiem pala faje hałasując niemoż tak być trzeba powiedzieć tej hołocie stanowcze NIE A bedzie co raz gorzej.
  • Duke
   Arystokrata powinienes wejsc na baszte i skoczyc na glówke. :)
 • richard
  Niema o czym mówić. U siebie robią syf i na wyjeździe tez muszą pokazać swoje. Czekamy na ten obiecany monitoring o T-MOBILE.
  • Jarek
   Jaki monitoring o czym ty mówisz. Oni się chyba wycofali po odejściu Pisuli bo z nowym nie szło im tak lekko. Także chyba po smart city. Dobrze że z kolei Orange położyło kable pod 5G wzdłuż niektórych wojewódzkich bo by zaraz bo byśmy byli 100 lat za nowoczesnością.
  • Mac
   Nie wycofali się. To że pani przewodniczą samorządu mieszkańców robi zebranie w sprawie 5G to nie znaczy że smart city nie będzie. Przecież to zupełnie inne rzeczy. Pakujesz je w jeden worek.
 • Anna
  Głupota ludzka nie zna granic. Bezmyślność też.
 • Marian
  To jest terroryzm a nie awantura.
 • syn ulicy
  To jest terroryzm ! Tytuł "Awantura na Lubelskiej" Redakcja podaje. Jeżeli przez centrum przechodzi grupa nietrzeźwych, niszczy demoluje, zwala przechodniów z chodnika to jest zwyczajny BANDYTYZM - przestępstwa mające tutaj chuligański charakter czynu. Awantura to pyskówki.
 • pijany znad Grodarza
  Z Pruszkowa ?. Wstydz się " Wołomin". Oni PIERWSI.
  • Szemrane
   Wyszli z urodzin Cox-a i stwerdzili ,że ten kolorowy najladniejszy a pozostale auta do likwidacji .
  • zyx
   Urodziny Coxa były w sobotę, a ta akcja miała miejsce w niedzielę.
   Przestań się czepiać tego Michała
  • Szemrane
   tego czyli którego?
  • zyx
   Michała Koksa
  • kolo
   Urodziny w sobotę, ale jak już się przyjechało, co szkodzi poświętować cały weekend!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę