Awantura na Lubelskiej

Skomentuj (15)

Wybite szyby w autach, wgniecenia w karoserii, połamane sztachety – to efekt niedzielnego rajdu grupy chuliganów po ulicy Lubelskiej. Czy w Kazimierzu można czuć się bezpiecznie?

Niedzielny wieczór mieszkańcy ulicy Lubelskiej zapamiętają na długo. Grupa około siedmiu chuliganów wybijała tu szyby w autach, kopała samochody i kosze na śmieci, próbowała wyrywać znaki drogowe, spychała z chodnika przechodniów. Mężczyźni byli wulgarni i agresywni. Interweniowała policja.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy około godziny 19.15 – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach mł. asp. Ewa Rejn – Kozak. – Policjanci zatrzymali mężczyznę, którą zgłaszający wskazał jako osobę, która dokonała uszkodzeń samochodów na ulicy Lubelskiej. Mężczyzną tym okazał się 26 – latek z Pruszkowa. W chwili zatrzymania był wulgarny, agresywny i był nietrzeźwy – miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany  - trzeźwieje w policyjnym areszcie. Jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia i znieważenia funkcjonariuszy policji. Pozostałe osoby z tej grupy zostały wylegitymowane.

Co grozi chuliganom z Pruszkowa?

- To już kwestia tego, jakie będą straty i ilu będzie poszkodowanych – mówi Ewa Rejn – Kozak. – Na chwilę obecną zgłosiły się dwie osoby. Wszystkie osoby, które zostały poszkodowane we wczorajszym zdarzeniu proszone są o zgłoszenie się na posterunek w Kazimierzu Dolnym, który prowadzi to postepowanie.

Mieszkańcy Lubelskiej na swojej ulicy nie czują się bezpiecznie. Do podobnych zdarzeń – jak twierdzą – dochodzi tu kilka razy w miesiącu. Według nich dwóch policjantów na dyżurze to za mało.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (15)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2019. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2019! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę