Awantura na Lubelskiej

Skomentuj (15)

Wybite szyby w autach, wgniecenia w karoserii, połamane sztachety – to efekt niedzielnego rajdu grupy chuliganów po ulicy Lubelskiej. Czy w Kazimierzu można czuć się bezpiecznie?

Niedzielny wieczór mieszkańcy ulicy Lubelskiej zapamiętają na długo. Grupa około siedmiu chuliganów wybijała tu szyby w autach, kopała samochody i kosze na śmieci, próbowała wyrywać znaki drogowe, spychała z chodnika przechodniów. Mężczyźni byli wulgarni i agresywni. Interweniowała policja.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy około godziny 19.15 – mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach mł. asp. Ewa Rejn – Kozak. – Policjanci zatrzymali mężczyznę, którą zgłaszający wskazał jako osobę, która dokonała uszkodzeń samochodów na ulicy Lubelskiej. Mężczyzną tym okazał się 26 – latek z Pruszkowa. W chwili zatrzymania był wulgarny, agresywny i był nietrzeźwy – miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany  - trzeźwieje w policyjnym areszcie. Jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia i znieważenia funkcjonariuszy policji. Pozostałe osoby z tej grupy zostały wylegitymowane.

Co grozi chuliganom z Pruszkowa?

- To już kwestia tego, jakie będą straty i ilu będzie poszkodowanych – mówi Ewa Rejn – Kozak. – Na chwilę obecną zgłosiły się dwie osoby. Wszystkie osoby, które zostały poszkodowane we wczorajszym zdarzeniu proszone są o zgłoszenie się na posterunek w Kazimierzu Dolnym, który prowadzi to postepowanie.

Mieszkańcy Lubelskiej na swojej ulicy nie czują się bezpiecznie. Do podobnych zdarzeń – jak twierdzą – dochodzi tu kilka razy w miesiącu. Według nich dwóch policjantów na dyżurze to za mało.

Skomentuj


Dodane komentarze (15)

 • okoj
  Matematycznie, "około siedmiu", to sześć z kawałkiem do siedmiu z kawałkiem. Mogło być więc "około" czternastu półgłówków.
 • Arystokrata
  Ten lokal na nadwiślańskiej to cala przyczyna tego co się dzieje naprawdę zaczyna szkodzić naszemu miasteczku. Urodziny możne były i w sobotę. Ale towarzystwo na ca weekend przybyło. Tamtędy o 23ciej strach jest przejść siedzą na ulicy pod knajpa z piwskiem pala faje hałasując niemoż tak być trzeba powiedzieć tej hołocie stanowcze NIE A bedzie co raz gorzej.
  • Duke
   Arystokrata powinienes wejsc na baszte i skoczyc na glówke. :)
 • richard
  Niema o czym mówić. U siebie robią syf i na wyjeździe tez muszą pokazać swoje. Czekamy na ten obiecany monitoring o T-MOBILE.
  • Jarek
   Jaki monitoring o czym ty mówisz. Oni się chyba wycofali po odejściu Pisuli bo z nowym nie szło im tak lekko. Także chyba po smart city. Dobrze że z kolei Orange położyło kable pod 5G wzdłuż niektórych wojewódzkich bo by zaraz bo byśmy byli 100 lat za nowoczesnością.
  • Mac
   Nie wycofali się. To że pani przewodniczą samorządu mieszkańców robi zebranie w sprawie 5G to nie znaczy że smart city nie będzie. Przecież to zupełnie inne rzeczy. Pakujesz je w jeden worek.
 • Anna
  Głupota ludzka nie zna granic. Bezmyślność też.
 • Marian
  To jest terroryzm a nie awantura.
 • syn ulicy
  To jest terroryzm ! Tytuł "Awantura na Lubelskiej" Redakcja podaje. Jeżeli przez centrum przechodzi grupa nietrzeźwych, niszczy demoluje, zwala przechodniów z chodnika to jest zwyczajny BANDYTYZM - przestępstwa mające tutaj chuligański charakter czynu. Awantura to pyskówki.
 • pijany znad Grodarza
  Z Pruszkowa ?. Wstydz się " Wołomin". Oni PIERWSI.
  • Szemrane
   Wyszli z urodzin Cox-a i stwerdzili ,że ten kolorowy najladniejszy a pozostale auta do likwidacji .
  • zyx
   Urodziny Coxa były w sobotę, a ta akcja miała miejsce w niedzielę.
   Przestań się czepiać tego Michała
  • Szemrane
   tego czyli którego?
  • zyx
   Michała Koksa
  • kolo
   Urodziny w sobotę, ale jak już się przyjechało, co szkodzi poświętować cały weekend!

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2019! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2019. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2019 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę