Atrakcyjne ferie w Kazimierzu? Ależ tak!

Skomentuj (3)

Choć w niektórych województwach ferie zimowe już się skończyły, dzieci i młodzież z Lubelszczyzny rozpoczynają je dopiero w nadchodzącym tygodniu. Co robić w Kazimierzu Dolnym podczas przerwy zimowej?

Na kartach kalendarza prawie połowa lutego. I choć pogoda za oknem raczej wiosenna, synoptycy coraz głośniej mówią o powrocie zimy. Może i dobrze, bo przecież na Lubelszczyźnie dopiero w przyszłym tygodniu rozpoczną się ferie zimowe i potrwają do końca lutego. A cóż to za ferie bez śniegu, mrozu i zabaw typowych dla tej właśnie pory roku?

Dla młodych miłośników aktywnego wypoczynku wielką atrakcją będzie zapewne jazda na nartach, snowboardzie lub zwykłych saneczkach. W Miasteczku i jego najbliższej okolicy prężnie działają trzy ośrodki narciarskie.

Stacja Narciarska Kazimierz ma w ofercie cztery trasy zjazdowe: 590m, 470m, 250m, 110m, trasę saneczkową oraz snowpark. Oprócz tego przy ośrodku działa także wypożyczalnia, serwis, szkoła narciarstwa i punkt gastronomiczny.

NartSport to ośrodek narciarsko – snowboardowy w Rąblowie. Na miejscu znajdują się cztery trasy zjazdowe: 420m, 300m, 180m, 160m, ośla łączka, snowpark oraz karuzela. Na gości czeka także wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, serwis oraz gastronomia.

Trzecim ośrodkiem jest Stok Narciarski Parchatka. Tu korzystać możemy z dwóch tras zjazdowych o długości 420m oraz z oślej łączki. Przy ośrodki działa również wypożyczalnia, szkoła narciarska, serwis, karczma oraz bar.

W Parchatce w czasie ferii organizowane są półkolonie zimowe dla dzieci i młodzieży, w wieku 8 – 16 lat. Dwa turnusy zaplanowano na 15 -19 lutego oraz 22 – 26 lutego, od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 14.30. Zgłoszenia: tel. 814586740 turystyka@domchemika.pl . Zapisy już trwają.

Specjalną ofertę na ferie zimowe przygotował także Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki. „Mała zimowa kolonia artystyczna” to cykl spotkań i warsztatów odbywających się w siedzibie KOKPiT oraz dwóch bibliotekach: w Kazimierzu Dolnym i Bochotnicy.

W KOKPiT zajęcia trwać będą w dniach 16-19 lutego, w godzinach od 11.00 do 14.00. Koszt: 20 zł/os. Jak wygląda program tych zajęć?

Wtorek, 16 lutego
Taaaka ryba! – spotkanie z wędkarzami z PZW Kazimierz Dolny
Konkurs plastyczny z nagrodami
Środa, 17 lutego
Joga dla dzieci
Gry i zabawy zespołowe
Czwartek, 18 lutego
Obrazki patchworkowe
Zabawy w rytmie muzyki
Piątek, 19 lutego
Warsztaty recyklingowe
Ognisko na Zamku

Należy jednak pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy prowadzone są pod nr tel.: 81 881 00 40.

W kolejnym tygodniu, tzn. w dniach 23-26 lutego zajęcia prowadzone będą w Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym, w godzinach od 11.00 do 13.00. Koszt: 10zł/os. „Pokaż, na co Cię stać” to zajęcia literacko-plastyczne, gry i zabawy ruchowe, rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, łamigłówek, quizów oraz bezpieczny Internet.

W tym samym czasie odbywać się będą zajęcia w Bibliotece w Bochotnicy. Organizowane tam „Ferie z przysłowiami” to nic innego jak zajęcia literacko-plastyczne, gry i zabawy ruchowe, rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, łamigłówek, quizów oraz bezpieczny Internet.

Równie szeroką tematycznie ofertę przygotowało Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym. Są to  dwu – lub trzygodzinne zajęcia skierowane dla różnych grup wiekowych.

- W ramach tegorocznego odpoczynku zimowego zapraszamy dzieci, młodzież oraz całe rodziny do udziału w zajęciach organizowanych w ramach „Ferii w Muzeum Nadwiślańskim" – czytamy w zaproszeniu. – Zimowa przerwa w nauce może być doskonałą okazją do udziału w kreatywnych zabawach, ciekawych zajęciach i oprowadzeniach, a także w praktycznych warsztatach.

Więcej informacji o zajęciach w Muzeum Nadwiślańskim znaleźć można w poprzednim artykule o feriach zimowych.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

 • Kuzia
  Jest moc! :)))
 • Radio Erewań
  Mam problem. Proszę o pomoc w jego rozwiązaniu.
  Jako zwolennik 8 letnich rządów PO, zamiataniu afer pod dywan, straszeniu PISem innych, po uchwaleniu programu 500+ mam moralne prawo wyciągać ręce PO pieniądze?
  Czy moje czyste, nigdy nie używane sumienie pozwoli mi na to?
  • pijany znad Grodarza
   cosik mi sie wydaje, że jesteś starym kawalerem, który to zachował cnotę. Wiedz, że nie należy Ci się.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę