Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere

zobacz więcej (18)

Marzec zaczął się w Kazimierzu od upamiętnienia mjr. Zapory i innych Żołnierzy Wyklętych. Po mszy w farze pod pomnikiem Dekutowskiego złożono kwiaty i zapalono znicze.
Uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kazimierzu rozpoczęły się mszą świętą w farze z udziałem przedstawicieli władz samorządowych i pocztów sztandarowych kazimierskich organizacji kombatanckich AK i Gminnego Zespołu Szkół, w czasie której modlono się w intencji walczących za wolność w czasie drugiej okupacji.
Pod pomnikiem upamiętniającym akcję rozbicia przez mjr. Zaporę posterunku Milicji Obywatelskiej w 1945 r. złożono kwiaty i zapalono światła. Tradycyjnie odśpiewano hymn zaporczyków.
Stara łacińska sentencja mówi “Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere”: “Jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie, żyj dla innych”. Przepięknie odnosi się ona do postawy Niezłomnych, do tych wszystkich, którzy przyczynili się do tego, ze możemy żyć w wolnej ojczyźnie – powiedział reprezentujący Urząd Miasta w Kazimierzu zastępca burmistrza Dariusz Wróbel.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę