Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere

zobacz więcej (18)

Marzec zaczął się w Kazimierzu od upamiętnienia mjr. Zapory i innych Żołnierzy Wyklętych. Po mszy w farze pod pomnikiem Dekutowskiego złożono kwiaty i zapalono znicze.
Uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kazimierzu rozpoczęły się mszą świętą w farze z udziałem przedstawicieli władz samorządowych i pocztów sztandarowych kazimierskich organizacji kombatanckich AK i Gminnego Zespołu Szkół, w czasie której modlono się w intencji walczących za wolność w czasie drugiej okupacji.
Pod pomnikiem upamiętniającym akcję rozbicia przez mjr. Zaporę posterunku Milicji Obywatelskiej w 1945 r. złożono kwiaty i zapalono światła. Tradycyjnie odśpiewano hymn zaporczyków.
Stara łacińska sentencja mówi “Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere”: “Jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie, żyj dla innych”. Przepięknie odnosi się ona do postawy Niezłomnych, do tych wszystkich, którzy przyczynili się do tego, ze możemy żyć w wolnej ojczyźnie – powiedział reprezentujący Urząd Miasta w Kazimierzu zastępca burmistrza Dariusz Wróbel.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę