Adalbertowo po raz 29.

zobacz więcej (16)

Ponad trzysta osób wyruszyło na szlaki Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, by spotkać się w spichlerzu Pielaka na wspólnym ognisku. XXIX Rajd Adalbertowy za nami.

 

XXIX Rajd Adalbertowy. Cieszę się ogromnie, że kolejny Rajd Adalbertowy - najważniejsza impreza turystyczna Oddziału PTTK w Kazimierzu Dolnym zakończyła się powodzeniem.

To najważniejsza impreza turystyczna Oddziału PTTK w Kazimierzu Dolnym. Rajd Adalbertowy odbył się w minioną sobotę po raz 29. Uczestniczyło w nim ponad 300 dzieci i młodzieży ze szkolnych kół PTTK z Kazimierza i bliższych i dalszych okolic, a także grupa studentów z Ukrainy studiujących w Lublinie na Uniwersytetu Przyrodniczym.

- Pamiętam jako dziecko, członek szkolnego koła PTTK w Kazimierzu, jak bardzo żyłem tym rajdem i cieszę się, że mimo upływu lat i innych zupełnie czasów młodzi ludzie podchodzą do tego podobnie – mówi Marcin Pisula prezes Oddziału PTTK w Kazimierzu Dolnym.

Podczas rajdu, który dedykowany był setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zwracano szczególną uwagę na miejsca związane właśnie z historią naszej ojczyzny, w tym śladami postania styczniowego w 155 rocznicę jego wybuchu. Po powrocie młodzież miała okazję wykazać się zdobytą na szlakach rajdu wiedzą na temat Ziemi Kazimierskiej.

Rajd zakończyło wspólne odśpiewanie hymnów Polski i Ukrainy.

- Tak burzy się antagonizmy a buduje dobre wzajemne relacje – mówi Marcin Pisula.

 

Komandorem 29. Rajdu Adalbertowego był dr Andrzej Pawłowski.

 

Gościem honorowym był burmistrz Andrzej Pisula.

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2020/2021? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę