Adalbertowo po raz 29.

zobacz więcej (16)

Ponad trzysta osób wyruszyło na szlaki Kazimierskiego Parku Krajobrazowego, by spotkać się w spichlerzu Pielaka na wspólnym ognisku. XXIX Rajd Adalbertowy za nami.

 

XXIX Rajd Adalbertowy. Cieszę się ogromnie, że kolejny Rajd Adalbertowy - najważniejsza impreza turystyczna Oddziału PTTK w Kazimierzu Dolnym zakończyła się powodzeniem.

To najważniejsza impreza turystyczna Oddziału PTTK w Kazimierzu Dolnym. Rajd Adalbertowy odbył się w minioną sobotę po raz 29. Uczestniczyło w nim ponad 300 dzieci i młodzieży ze szkolnych kół PTTK z Kazimierza i bliższych i dalszych okolic, a także grupa studentów z Ukrainy studiujących w Lublinie na Uniwersytetu Przyrodniczym.

- Pamiętam jako dziecko, członek szkolnego koła PTTK w Kazimierzu, jak bardzo żyłem tym rajdem i cieszę się, że mimo upływu lat i innych zupełnie czasów młodzi ludzie podchodzą do tego podobnie – mówi Marcin Pisula prezes Oddziału PTTK w Kazimierzu Dolnym.

Podczas rajdu, który dedykowany był setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę zwracano szczególną uwagę na miejsca związane właśnie z historią naszej ojczyzny, w tym śladami postania styczniowego w 155 rocznicę jego wybuchu. Po powrocie młodzież miała okazję wykazać się zdobytą na szlakach rajdu wiedzą na temat Ziemi Kazimierskiej.

Rajd zakończyło wspólne odśpiewanie hymnów Polski i Ukrainy.

- Tak burzy się antagonizmy a buduje dobre wzajemne relacje – mówi Marcin Pisula.

 

Komandorem 29. Rajdu Adalbertowego był dr Andrzej Pawłowski.

 

Gościem honorowym był burmistrz Andrzej Pisula.

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę