Absolutorium dla burmistrza

Skomentuj (3)

Radni wchodzący w skład Komisji Rewizyjnej przygotowali wniosek w sprawie absolutorium dla burmistrza Kazimierza Dolnego z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok.

Członkowie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym spotkali się, by zaopiniować wykonanie budżetu za miniony rok oraz przygotować wniosek w sprawie absolutorium dla burmistrza.

Radni wchodzący w skład Komisji Rewizyjnej Rady Miasta spotkali się, by wspólnie  zaopiniować sprawozdanie burmistrza z wykonania budżetu gminy oraz sprawozdania finansowego za rok a także przygotować  wniosek w sprawie absolutorium dla burmistrza z tytułu wykonania budżetu za miniony rok.

Podczas spotkania omówiony został ubiegłoroczny budżet, przedstawiono najważniejsze dane dotyczące dochodów, wydatków i zobowiązań gminy.

Jak wynika z przedstawionych dokumentów, w 2016 roku Rada Miejska podjęła 13 uchwał w sprawie zmian w planie budżetu, a 28 zarządzeń w tej sprawie wydał sam burmistrz. Jak wobec tego został wykonany budżet?

Dochody w wysokości 98,34% zaś wydatki – 93,62%. Przychody budżetu zaplanowane w kwocie 3 590 623,00 zł, wykonano 3 590 623,55 zł. Rozchody budżetu zaplanowano i wykonano w kwocie 1 717 206,00 zł. Oprócz tego spłacona została pożyczka, kredyty i wykupiono obligacje na łączną kwotę 1 667 206,00 zł.

Zobowiązania gminy na koniec 2016 roku z tytułu pożyczek oraz wyemitowanych obligacji wynoszą łącznie 8 269 134,00 zł.

W związku z realizacją wydatków na niższym poziomie w stosunku do planu wynik budżetu zamknął się nadwyżką w wysokości 42 073,52 zł. (Zaplanowany deficyt: 1 873 417,00 zł)

- Komisja Rewizyjna pozytywnie opiniuje wykonanie budżetu gminy za 2016 rok i na tej podstawie wnioskuje do Rady Miejskiej o udzielenie absolutorium Burmistrzowi Kazimierza Dolnego – mówi przewodniczący komisji, Jakub Pruchniak.

Do przygotowanego wniosku Rada Miasta odniesie się zapewne na najbliższej sesji.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

  • maluch
    Za poltora roku nikt ich nie wybierze... Mokijewska co to nawet szkole w Dabrowce z Kozlowskim chciala likwidowac. Kozlowski co to sad nie moze wyroku wydac za jego parkowanie na rynku. Guz ktory wszystkich wygasza i to stadko co to sie zwykle nie odzywa z drobnymi wyjatkami. Wierni mierni i bierni... a chyba najwierniejsza sasiadka i ten z Gor. Podobno jeden tylko nie chce skrzywdzic z ktorej wsi to raz cos przemowil. I to maja byc radni. Pani Krasowicz przynajmniej spiewac potrafiu i tym sie wyroznia. Takich radnych pozazdrosci kazdy wojt.
  • Kazil
    Nie ma się z czego cieszyć, takiego deficytu w historii gminy nie było nigdy.
  • Antonim
    No tak budżet wykonano to i absolutorium się należy. Ale kto to jest ta Pani na fotelu Burmistrza. Czy może jest nowy zastępca?

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę