226. rocznica uchwalenia Konstytucji Majowej

Kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja zostanie upamiętniona w Kazimierzu zarówno w czasie lokalnych uroczystości gminnych, kościelnych jak i wydarzeń kulturalnych.

Oficjalne uroczystości miejskie rozpoczną się 3 maja o godzinie 10.30 mszą świętą w Kościele Farnym, po zakończeniu której uczestnicy kolumną marszową przejdą pod mury Klasztoru Ojców Reformatów. Tu w miejscu pamięci narodowej wygłoszone zostaną okolicznosciowe przemówienia przez przedstawicieli władz gminnych i złożone wieńce i wiązanki kwiatów.

Wieczorem o godzinie 18.00 w Synagodze odbędzie się koncert Marcina Króla i Karoliny Hordyjewicz "Muzyka polska".

"Muzyka polska" to projekt, w którym znalazły się utwory najwybitniejszych polskich kompozytorów, wywodzących się z różnych grup etnicznych, religijnych i kulturowych: Fryderyk Chopin, Henryk Wieniawski, Karol Szymanowski, Grażyna Bacewicz, Henryk Mikołaj Górecki, Krzysztof Penderecki. Czy różnorodność pochodzenia słyszalna jest w ich twórczości? Czy kompozytorzy czerpią ze swoich rodzimych tradycji, czy może wręcz przeciwnie? Projekt " Muzyka polska" to muzyczna odpowiedź na te pytania. Koncert ten kończy majowy „Wpółdrogi” Festival.

Bilety w cenie 30 zł do kupienia w Synagodze przy ul. Lubelskiej (wejście od strony Małego Rynku).

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę