Nową drogą do Zbędowic?

Skomentuj (14)

Temat drogi łączącej Zbędowice z Parchatką co jakiś jest podnoszony zarówno przez mieszkańców, jak i władze gminy Kazimierz. Teraz pojawia się realna szansa na realizację tej inwestycji. Pierwsze działania zostały podjęte.

Mieszkańcy Zbędowic od lat zwracają uwagę władzom gminy na fatalny stan drogi wiodącej z Parchatki, właśnie do Zbędowic. Włodarze Kazimierza na prośby te nie pozostają głusi, jednak mimo podjętych prób działania i stworzonego projektu, nowej drogi ciągle nie ma. Jak się okazuje, trzeba zacząć wszystko od początku. Dlaczego?

Otóż projekt drogi łączącej Zbędowice z Parchatką, który był wykonany kilka lat temu, jest niemożliwy do wykorzystania, choćby z tego względu, że posługując się nim, gmina nie może uzyskać pozwolenia na budowę.

- Przy pierwotnym projekcie musieliśmy mieć umowy użyczenia w 100% ze wszystkich działek – mówi burmistrz Kazimierza Dolnego, Andrzej Pisula. – Dopiero po ich podpisaniu mogliśmy zadanie realizować. I to był problem, bo z częścią osób nie udało się skontaktować, były też przypadki nieuregulowanych spraw własności.
Dlatego też trzeba przygotować nowy projekt. Czym będzie się on różnił od poprzedniego?

- Jest potrzeba wykonania projektu z tzw. specustawy, która pozwala na podział działek od osób prywatnych, które wchodzą w zakres budowy drogi – mówi burmistrz Andrzej Pisula. – Jeżeli to wykonamy, tzn. podzielimy te działki, będziemy mogli je wycenić i kupić od właścicieli. Oczywiście tam, gdzie będzie taka możliwość. W przypadku nieuregulowanych spraw własności gmina nie musi szukać spadkobierców. Dzięki temu będziemy mogli działać szybciej, uzyskamy pozwolenie na budowę i w końcu zrealizujemy inwestycję .

Temat drogi do Zbędowic poruszany był już na posiedzeniu komisji. Postępowanie zostało już rozpoczęte a niebawem nastąpi podpisanie umowy z projektantem.

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (14)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2017 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2017.
Pokaż stopkę