Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem

Data: 1 maja

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem

Data: 2 maja

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Kazimierz Dolny z przewodnikiem i humorem

Data: 3 maja

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Wycieczka z przewodnikiem i humorem

Data: 10 maja

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Poniedziałkowy, upalny wieczór. Na kazimierskim Rynku cisza i spokój. Tylko w jednym miejscu słychać ożywione głosy. To kawiarnia Rynkowa, w której ogródku zgromadziło się kilkadziesiąt osób, by obejrzeć najnowszy teledysk Dziadów Kazimierskich do piosenki "Kazimierz Wielki".

Czas jest otwarty – pisał sto lat temu Henri Bergson. Kino jest jedyną sztuką, która pozwala to zobaczyć i pojąć – dodaje Tadeusz Sobolewski, krytyk i historyk kina. Podczas 8. edycji Dwóch Brzegów weźmie udział w specjalnej „Lekcji kina” poświęconej zagadnieniu czasu w obrazie filmowym.

Efka

Spektakle teatralne, wystawy, wykłady oraz inne działania w przestrzeni publicznej odbywać się będą w Kazimierzu od 11 do 14 września w ramach Festiwalu Kolonii Artystycznych.

Wyruszając na wyprawę nie do końca wiedziałyśmy, co kryje się pod nieco rozbudowanym hasłem „Wiatrakowo – Lipowa Dolina – Dwór w Wylągach”, które wyznaczało z grubsza naszą trasę. Te właśnie miejsca o pięknie brzmiących nazwach zaplanowałyśmy odwiedzić podczas kolejnej naszej wyprawy z kijkami nordic walking. To znaczy moje koleżanki szły z kijkami, a ja wciąż nieprzekonana – bez.

Dwa miasta jeden brzeg

Wernisaż, który odbył się w sobotnie popołudnie 5 lipca w KOKPiT, jest znakomitym potwierdzeniem tezy, że Kazimierz jest miasteczkiem artystycznym. Otwarcie wystawy będącej konsekwencją kooperacji malarzy kazimierskich i warszawskich zgromadziło liczne grono zainteresowanych.

Ciepłe lipcowe noce sprzyjają spacerom. Wśród krzewów i traw błyskają niekiedy niesamowite zielone iskry. To kwiat paproci? Niewykluczone, chociaż najpewniej to świetliki, których blask dla Ewy Pisuli – Dąbrowskiej  w książce "Dwa brzegi ponad tęczą" stał się inspiracją do rozważań nad ulotnością ludzkich spraw.

Zapraszamy na drugą edycję Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską 19-23 sierpnia 2014!

Ci, którzy piątkowe popołudnie postanowili spędzić na koncercie bluesowym w Zajeździe Piastowskim, z pewnością nie mają powodów do narzekań. Artyści występujący tu w ramach Wakacyjnej Sceny Bluesa dostarczyli publiczności niezapomnianych wrażeń.

Z wykształcenia malarz, z powołania przebywający na misji Ad Gentes ojciec wielodzietnej rodziny. Piotr Sujka, pasjonat malarstwa sakralnego, spotkał się z czytelnikami kazimierskiej Biblioteki Publicznej w piątkowe popołudnie, by zaprezentować pejzaże malowane pastelami.

W najbliższą niedzielę, w Kamienicy Celejowskiej otwarta zostanie wystawa akwareli Rity Walter – Łomnickiej. Prezentowane prace powstały podczas pobytu artystki w Kazimierzu Dolnym.

Przez dwa miesiące, w każdy sobotni wieczór w kazimierskiej farze odbywać się będą wyjątkowe koncerty. Pierwszym gościem tegorocznych Letnich Koncertów Organowych będzie Julian Gembalski. Koncert już 5 lipca.

Zakochane w Kazimierzu. Niepokorne. Odważne. Utalentowane. Nieziemskie. Piła i Harfa. Zaprezentują program dla dużych i małych. Piątek w Przystanku Korzeniowa zabrzmi więc naprawdę nietuzinkowo.

Niszczejące pod murami Kościoła świętej Anny budynki dawnej Wikarówki mają szansę odzyskać dawny blask i służyć jak w przeszłości osobom potrzebującym. W środę przedstawiciele władz miasta, parafii i Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego pod wezwaniem św. Anny podpisali w tej sprawie stosowne porozumienie.

W sierpniu rozpocznie się ósma już edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jedną z bohaterek tegorocznej imprezy będzie Małgorzata Szumowska, gość specjalny sekcji „Retrospektywa reżyserska”.

Koncertem „Lubelszczyzna żegna gości festiwalowych” zakończył się 48. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Ucichła już rozbrzmiewająca przez cały weekend ludowa muzyka a szaleństwo sobotniej potańcówki stało się wspomnieniem. Nadszedł więc czas na podsumowanie tegorocznej edycji Festiwalu.

Baszta cudem Polski?

W otoczeniu pięknych wzgórz góruje nad okolicą przyciągając wzrok turystów wjeżdżających do miasteczka. Kazimierska Baszta, bo to o niej mowa, ma w tym roku szansę na zdobycie tytułu jednego z siedmiu nowych cudów Polski.

Biblioteka Publiczna w Kazimierzu zaprasza na wystawę prac puławianina obecnie mieszkającego w Albanii Piotra Sujki. Wernisaż w piątek 4 lipca.

O Festiwalu Kazimiernikejszyn coraz bardziej głośno. Nic w tym jednak dziwnego, skoro odbędzie się on już za niespełna miesiąc. W dniach 11 – 13 lipca w Kazimierzu Dolnym dziać się będą rzeczy przeróżne.

Sobota festiwalowa w Kazimierzu bez zabawy ludowej obejść się nie może. Chętni do tańca zarówno w Klubie Tyndyryndy na Małym Rynku jak i między sceną a studnią na Dużym Rynku ochoczo poddawali się muzyce. 

Białym głosem

Festiwalowe Tyndyryndy to splot wielu różnorodnych atrakcji. Jednym z punktów programu były warsztaty śpiewu białego, które poprowadziła Agata Harz.

Pokaż stopkę