Efka

Spektakle teatralne, wystawy, wykłady oraz inne działania w przestrzeni publicznej odbywać się będą w Kazimierzu od 11 do 14 września w ramach Festiwalu Kolonii Artystycznych.

Do kalendarza kazimierskich festiwali dołącza w tym roku nowy – EFKA, czyli Festiwal Kolonii Artystycznych.

- Festiwal Kolonii Artystycznych ma na celu promocję Kazimierza Dolnego poprzez wykorzystanie jego dziedzictwa kulturowego oraz wzmocnienie wizerunku miasta jako kolonii artystycznej, atrakcyjnej turystycznie, z wieloma miejscami prezentującymi sztukę jak Muzeum Nadwiślańskie i liczne galerie autorskie – mówi Joanna Stefańska, koordynator projektu.

Projekt „Kazimierz Dolny jako kolonia artystyczna w katalogach i na Europejskim Festiwalu Kolonii Artystycznych” uzyskał dofinansowanie z programu „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”, realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień” i współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej w kwocie 66505,50 zł.  ogólna wartość projektu to 73895 zł. Dzięki środkom zewnętrznym wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe będzie bezpłatny.

Organizatorzy – Stowarzyszenie Kazimierska Konfraternia Sztuki – Kolonia Artystyczna, Muzeum Nadwiślańskie, Gmina Kazimierz Dolny, Gmina Worpswede (Niemcy), Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kazimierz Dolny – zapraszają miłośników sztuki do Miasteczka jesienią od 11 do 14 września!

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2022! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2022. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę