Efka

Spektakle teatralne, wystawy, wykłady oraz inne działania w przestrzeni publicznej odbywać się będą w Kazimierzu od 11 do 14 września w ramach Festiwalu Kolonii Artystycznych.

Do kalendarza kazimierskich festiwali dołącza w tym roku nowy – EFKA, czyli Festiwal Kolonii Artystycznych.

- Festiwal Kolonii Artystycznych ma na celu promocję Kazimierza Dolnego poprzez wykorzystanie jego dziedzictwa kulturowego oraz wzmocnienie wizerunku miasta jako kolonii artystycznej, atrakcyjnej turystycznie, z wieloma miejscami prezentującymi sztukę jak Muzeum Nadwiślańskie i liczne galerie autorskie – mówi Joanna Stefańska, koordynator projektu.

Projekt „Kazimierz Dolny jako kolonia artystyczna w katalogach i na Europejskim Festiwalu Kolonii Artystycznych” uzyskał dofinansowanie z programu „EUROszansa dla Lubelszczyzny – budowanie konsensusu społecznego na rzecz zrównoważonego rozwoju subregionu w krajobrazie kulturowym trójkąta turystycznego Nałęczów – Puławy – Kazimierz Dolny”, realizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Zielony Pierścień” i współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej w kwocie 66505,50 zł.  ogólna wartość projektu to 73895 zł. Dzięki środkom zewnętrznym wstęp na wszystkie imprezy festiwalowe będzie bezpłatny.

Organizatorzy – Stowarzyszenie Kazimierska Konfraternia Sztuki – Kolonia Artystyczna, Muzeum Nadwiślańskie, Gmina Kazimierz Dolny, Gmina Worpswede (Niemcy), Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki oraz Towarzystwo Przyjaciół Miasta Kazimierz Dolny – zapraszają miłośników sztuki do Miasteczka jesienią od 11 do 14 września!

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę