Aktualności dla "temat na weekendi"

Jakiś wewnętrzny przymus pcha mnie w kazimierskie wąwozy to tu, to tam, karmiąc złudną satysfakcją odkrywania tego, co tutaj powszechnie znane i nazwane. Ale jak przemierzone przez moje nogi i obejrzane przez moje oczy – to i moje. Może to właśnie na tym polega wrastanie w Kazimierz?

Noce w Kazimierzu stają się powoli coraz cieplejsze. Nie warto siedzieć w domu, zwłaszcza że Miasteczko kusi swą tajemniczą aurą. Sprawdźcie, jaki jest Kazimierz nocą. ATRAKCJE NA WEEKEND

Zbliża się wigilia świętego Jana. Wisłą znów jak co roku spłyną uwite z kwiatów wianuszki i wieńce. Kto dziś jeszcze pamięta, że ich magia zadziała, jeśli nie zabraknie w nich przynajmniej siedmiu ziół – do wyboru spośród majeranku, bazylii, czarnuszki, marzanki, macierzanki, lubczyku, cząbru, arcydzięgla i hyzopu? Najwyższy czas przypomnieć sobie, jak one wyglądają i odnaleźć je na łące. IMPREZY NA WEEKEND.

Mamy lato. Na Rynek coraz śmielej wypełzają kawiarniane stoliki. W ten weekend przy kawie będzie można usiąść już normalnie w kawiarnianym ogródku. Ach ten Kazimierz!

Pokaż stopkę