Temat na weekend: Świętojanki

Skomentuj (9)

Zbliża się wigilia świętego Jana. Wisłą znów jak co roku spłyną uwite z kwiatów wianuszki i wieńce. Kto dziś jeszcze pamięta, że ich magia zadziała, jeśli nie zabraknie w nich przynajmniej siedmiu ziół – do wyboru spośród majeranku, bazylii, czarnuszki, marzanki, macierzanki, lubczyku, cząbru, arcydzięgla i hyzopu? Najwyższy czas przypomnieć sobie, jak one wyglądają i odnaleźć je na łące. IMPREZY NA WEEKEND.

Weekend w Kazimierzu 

 

Sobota 22 czerwca

 

2013-06-22 godz. 9.30-12.00
Rajd ścieżkami Kazimierskiego Parku Krajobrazowego (impreza otwarta).
Zbiórka przed Muzeum Przyrodniczym ul. Puławska

2013-06-22
  godz. 19:00

Mięćmierz: Świętojanki w Mięćmierzu

W nocy z 22 na 23 czerwca w Mięćmierzu zadzieją się świętojanki. Przewidziane: cuda -wianki - niespodzianki tańce i swawole pod studnią i nad Wisłą. Zagrają Dziady Kazimierskie. Będzie capoeira - pokaz sztuki walki. Organizatorzy zapraszają przyjaciół i przyjaciół przyjaciół na świętowanie świętojanek. Początek o 7 wieczorem. Organizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich i Miejskich … Mięćmierz też… ("Z naszego kółka są niezłe ziółka")

wszystkie szczegóły

2013-06-22 godz. 20:00

Festiwal Kazimierskie Inspiracje: Koncert Gongów

Miejsce: Zespół Szkół, ul. Nadwiślańska 9, Kazimierz * Jako organizmy podlegamy prawom i rytmom życia. Znamy je. W każdym oddechu. „Kąpiele w Dźwiękach Gongów" podają „takt” na każdym etapie życia i pomagają odzyskać naturalne rytmy ciała.Po tym niezapomnianym i niemożliwym do opisania doświadczeniu jesteśmy uwolnieni od napięć i lęków, czujemy się w swoim ciele jak w domu, jesteśmy doenergetyzowani. *Szczegóły*  Zapisy i informacje: Mars, Wenus i Zdrowie tel. 509 477 355,info@mars-wenus.pl

wszystkie szczegóły

2013-06-22 godz. 16:00

Natura Park Linowy: "Skąd się biorą bajki" w Parku Linowym Natura

Teatrzyk jakiego jeszcze nie było. Dla maluchów i starszaków.
Bilety - dorośli - 10 zł, dzieci - 6 zł
Dodatkowo wszyscy, którzy przyjdą tego dnia na przedstawienie mogą skorzystać z atrakcji Parku Linowego za jedyne 15 zł.

wszystkie szczegóły

2013-06-22 godz. 17:00

"Z motywem szarlotki w tle" - spacer kazimierskich kobiet z kijkami nordic walking

Wszystkie chętne kazimierzanki [z kijkami lub bez] spotykają się na Rynku przy studni o godz.17.00. Ruszamy do Mięćmierza trasą: obok cmentarza,obok dębu, przez Okale, z przystankiem w wiatraku.Tam w nowo otwartej kawiarni  będziemy mogły posilić się szarlotką i podziwiać piękne widoki ze skarpy, a może też z najwyższego piętra wiatraka. Powrót z Mięćmierza o dowolnej porze i w dowolny sposób.

wszystkie szczegóły

2013-06-22

Festiwal Kazimierskie Inspiracje: Miniwarsztaty Jogi

Miniwarsztaty Jogi prowadzi Elżbieta Sobol * Zespół Szkół, ul. Nadwiślańska 9, Kazimierz *Szczegóły* Zapisy i informacje: Mars, Wenus i Zdrowie tel. 509 477 355,info@mars-wenus.pl

wszystkie szczegóły

Niedziela 23 czerwca

 

2013-06-23 godz. 13:00

Kościół pod wezwaniem św. Anny: Wystawa "Niedokończone msze wołyńskie"

Wystawa "Niedokończone msze wołyńskie" przypomina o rzezi wołyńskiej w 70 rocznicę tych wydarzeń. * Po wernisażu -wykład dr Leona Popka z IPN Lublin pt "Martylologia duchowieństwa wołyńskiego w czasie II wojny światowej". Wystawę będzie można oglądać w Kazimierzu do 5 lipca.

wszystkie szczegóły

 

Przez cały weekend trwają:

 

Skomentuj


Dodane komentarze (9)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2021.
Pokaż stopkę