V Memoriał Tadeusza Kotowskiego

Skomentuj (8)

17 czerwca na obiektach Kazimierskiego Klubu Sportowego Orły Kazimierz odbył się piąty już Memoriał Tadeusza Kotowskiego – piłkarski turniej dla młodych adeptów futbolu.

Od 2008 roku rozgrywany jest turniej ku pamięci wielkiego przyjaciela i kibica KKS Orły Kazimierz. Pan Tadeusz Kotowski, przedsiębiorca z nadwiślańskiego miasteczka wspierał wszelkie inicjatywy związane ze sportem na terenie gminy. Wybudował dla klubu trybunę z prawdziwego zdarzenia, czynnie uczestniczył w organizacji rozgrywek seniorskich, a także wspomagał najmłodszych piłkarzy.

Właśnie młodzież spotkała się w niedzielny poranek, by swoim zaangażowaniem i ambicją pokazać, że czasie EURO 2012 można spędzić czas nie tylko oglądając piłkę nożną, ale również czynnie ją uprawiając.

Pierwszy raz w historii Memoriału wystąpiły zespoły spoza gminy Kazimierz Dolny. Były to UKS Dubler Opole Lubelskie i drużyna dziewcząt rocznika 2001 również z Opola.

Miejscowi to drużyny ze szkół podstawowych gminy Kazimierz Dolny: Bochotnicy, Dąbrówki i dwa zespoły z Kazimierza.

Po rozgrywkach grupowych w finale znaleźli się UKS Dubler Opole Lubelskie i Kazimierz I. Wygrali goście 3-0 i oni zostali triumfatorem V Memoriału Tadeusza Kotowskiego.

Rozegrano 9 spotkań, pogoda dopisała, wszyscy znakomicie się bawili. Najwięcej zachwytów wśród publiczności wzbudzała gra dziewcząt z Opola Lubelskiego. Znakomita technika i serce do walki wystarczyły, by dojść do „małego finału”, czyli meczu o 3 miejsce. Tam podopieczne Grzegorza Starczynowskiego minimalnie przegrały z Kazimierzem II 2-3.

W meczu 5 miejsce Bochotnica po dramatycznych rzutach karnych wygrała z Dąbrówką.

Organizatorzy zadbali o puchary dla wszystkich zespołów, a także wręczyli nagrody indywidualne. Jak zwykle Memoriał uświetniła swoją obecnością wdowa po Tadeuszu Kotowskim – Barbara Kotowska. Młodych piłkarzy odwiedził też Burmistrz Kazimierza Dolnego  Grzegorz Dunia.

- Zapraszamy za rok, być może w większym składzie. Walczyliście dzielnie – pan Tadeusz byłby z Was dumny” – tymi słowami zakończył turniej Prezes KKS Orły Kazimierz Robert Sulkiewicz.


Robert Sulkiewicz

Fot. Kamil Kamola

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • krol
  zescie sie obudzili trzeba bylo nie glosowac na niego juz dawno zreszta p Burmistrz leje na to pewnie postawil pesjonaciki i sie smieje jak to dobrze byc u wladzy przyklad wiadomo bierze od najasnieszego Pana Donka Ryzego I
 • Z Rzeczycy
  burmistrz tak nie lubi Rzeczycy, że on by i całą wieś chętnie zlikwidował. Zapomniał, że nigdy nigdzie nie miał tyle poparcia co u nas. Ale my już nie zapomnimy i teraz będziemy inaczej głosować:)
 • Szok
  synu nie Rzeczyca, tylko szkoła w Rzeczycy , nie strasz ludzi .
 • syn
  bo Rzeczyca do likwidacji
 • Tadeusz
  hehe, wuefistka z Rzeczycy zawsze w szpilkach i spodnicy to jak ona ma trenowac młodzież???
 • prezes
  Zaproszone były wszystkie szoły, trzeba było się zgłosić i tyle...
 • tata
  A dlaczego ne było drużyny ze szkoły w Rzezcycy! Ta szkoła równeź należy do Gminy Kazimierz Dolny, I jak widzę jest tam fajne boisko, dzieciaki trenują, dobrze grają, czyżby ktoś pominął tę szkołę i nie zaprosił na te rozgrywki?
 • Beata
  Tadeusz dusza człowiek , miłośnik piłki nożnej , zawsze serdeczny , uśmiechnięty , życzliwy dla wszystkich .

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę