V Memoriał Tadeusza Kotowskiego

Skomentuj (8)

17 czerwca na obiektach Kazimierskiego Klubu Sportowego Orły Kazimierz odbył się piąty już Memoriał Tadeusza Kotowskiego – piłkarski turniej dla młodych adeptów futbolu.

Od 2008 roku rozgrywany jest turniej ku pamięci wielkiego przyjaciela i kibica KKS Orły Kazimierz. Pan Tadeusz Kotowski, przedsiębiorca z nadwiślańskiego miasteczka wspierał wszelkie inicjatywy związane ze sportem na terenie gminy. Wybudował dla klubu trybunę z prawdziwego zdarzenia, czynnie uczestniczył w organizacji rozgrywek seniorskich, a także wspomagał najmłodszych piłkarzy.

Właśnie młodzież spotkała się w niedzielny poranek, by swoim zaangażowaniem i ambicją pokazać, że czasie EURO 2012 można spędzić czas nie tylko oglądając piłkę nożną, ale również czynnie ją uprawiając.

Pierwszy raz w historii Memoriału wystąpiły zespoły spoza gminy Kazimierz Dolny. Były to UKS Dubler Opole Lubelskie i drużyna dziewcząt rocznika 2001 również z Opola.

Miejscowi to drużyny ze szkół podstawowych gminy Kazimierz Dolny: Bochotnicy, Dąbrówki i dwa zespoły z Kazimierza.

Po rozgrywkach grupowych w finale znaleźli się UKS Dubler Opole Lubelskie i Kazimierz I. Wygrali goście 3-0 i oni zostali triumfatorem V Memoriału Tadeusza Kotowskiego.

Rozegrano 9 spotkań, pogoda dopisała, wszyscy znakomicie się bawili. Najwięcej zachwytów wśród publiczności wzbudzała gra dziewcząt z Opola Lubelskiego. Znakomita technika i serce do walki wystarczyły, by dojść do „małego finału”, czyli meczu o 3 miejsce. Tam podopieczne Grzegorza Starczynowskiego minimalnie przegrały z Kazimierzem II 2-3.

W meczu 5 miejsce Bochotnica po dramatycznych rzutach karnych wygrała z Dąbrówką.

Organizatorzy zadbali o puchary dla wszystkich zespołów, a także wręczyli nagrody indywidualne. Jak zwykle Memoriał uświetniła swoją obecnością wdowa po Tadeuszu Kotowskim – Barbara Kotowska. Młodych piłkarzy odwiedził też Burmistrz Kazimierza Dolnego  Grzegorz Dunia.

- Zapraszamy za rok, być może w większym składzie. Walczyliście dzielnie – pan Tadeusz byłby z Was dumny” – tymi słowami zakończył turniej Prezes KKS Orły Kazimierz Robert Sulkiewicz.


Robert Sulkiewicz

Fot. Kamil Kamola

 

Skomentuj


Dodane komentarze (8)

 • krol
  zescie sie obudzili trzeba bylo nie glosowac na niego juz dawno zreszta p Burmistrz leje na to pewnie postawil pesjonaciki i sie smieje jak to dobrze byc u wladzy przyklad wiadomo bierze od najasnieszego Pana Donka Ryzego I
 • Z Rzeczycy
  burmistrz tak nie lubi Rzeczycy, że on by i całą wieś chętnie zlikwidował. Zapomniał, że nigdy nigdzie nie miał tyle poparcia co u nas. Ale my już nie zapomnimy i teraz będziemy inaczej głosować:)
 • Szok
  synu nie Rzeczyca, tylko szkoła w Rzeczycy , nie strasz ludzi .
 • syn
  bo Rzeczyca do likwidacji
 • Tadeusz
  hehe, wuefistka z Rzeczycy zawsze w szpilkach i spodnicy to jak ona ma trenowac młodzież???
 • prezes
  Zaproszone były wszystkie szoły, trzeba było się zgłosić i tyle...
 • tata
  A dlaczego ne było drużyny ze szkoły w Rzezcycy! Ta szkoła równeź należy do Gminy Kazimierz Dolny, I jak widzę jest tam fajne boisko, dzieciaki trenują, dobrze grają, czyżby ktoś pominął tę szkołę i nie zaprosił na te rozgrywki?
 • Beata
  Tadeusz dusza człowiek , miłośnik piłki nożnej , zawsze serdeczny , uśmiechnięty , życzliwy dla wszystkich .

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę