Aktualności dla "Pamięć i Tożsamość"

Po kilkuletniej przerwie ulicami Kazimierza przeszedł znowu Marsz "Pamięć i tożsamość" zorganizowany przez Parafię Rzymsko – katolicką w Kazimierzu Dolnym. Wraz z przedstawicielami duchowieństwa różnych wyznań o spokój duszy spoczywających na kazimierskich cmentarzach modliła się młodzież szkolna i przedstawiciele władz samorządowych Miasteczka.

Po raz trzeci szlakiem trzech cmentarzy Kazimierza Dolnego przeszedł papieski marsz młodzieży „Pamięć i tożsamość”. Miasto połączyło się w ekumenicznej modlitwie trzech wyznań: rzymskokatolickiego, greckokatolickiego i żydowskiego. W ten sposób uczczono pamięć tych, którzy spoczywają w kazimierskiej ziemi.

We wtorek 17 października br. w obecności przedstawicieli władz samorządowych Kazimierza, mieszkańców Parchatki i Zbędowic oraz młodzieży okolicznych szkół dokonano poświęcenia postawionych na nowo w Parchatce trzech krzyży księżnej Izabeli.

Budujmy jedność

Do trzech cmentarzy z modlitwą za zmarłych prowadzoną według trzech obrządków religijnych wyruszył marsz młodzieży ze szkół kazimierskich w ubiegły piątek 20 października br. Zapoczątkowana w ubiegłym roku inicjatywa odbyła się tradycyjnie w ramach Kazimierskiego Tygodnia Papieskiego.
Tegoroczny V Dzień Papieski po raz pierwszy obchodzony będzie bez Jana Pawła II. Inicjatywy podejmowane przez społeczność katolicką będą jak zwykle okazją do modlitwy i refleksji nad sprawami wiary i rzeczywistości Kościoła. W Kazimierzu program obchodów Dnia Papieskiego, który rozrósł się w całej archidiecezji lubelskiej do rozmiarów Tygodnia Papieskiego, zapowiada się interesująco.
Pokaż stopkę