Tydzień Papieski w Kazimierzu

Skomentuj (1)
Tegoroczny V Dzień Papieski po raz pierwszy obchodzony będzie bez Jana Pawła II. Inicjatywy podejmowane przez społeczność katolicką będą jak zwykle okazją do modlitwy i refleksji nad sprawami wiary i rzeczywistości Kościoła. W Kazimierzu program obchodów Dnia Papieskiego, który rozrósł się w całej archidiecezji lubelskiej do rozmiarów Tygodnia Papieskiego, zapowiada się interesująco.

Dzień Papieski obchodzony jest od 2001r. zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. W tym roku w Archidiecezji Lubelskiej tydzień Papieski trwać będzie od 15 do 22 października. Wypełnią go modlitwa w kościele farnym, odczyty, koncerty i zbiórki na cele charytatywne.

Ksiądz proboszcz szczególnie zaprasza na wieczorne nabożeństwa do fary - wieczorną mszę świętą, różaniec, koronkę do Miłosierdzia Bożego i apel Jasnogórski. Intencją nadrzędną tych spotkań z Chrystusem będzie modlitwa o szybką beatyfikację Jana Pawła II. Okazją do modlitwy o charakterze ekumenicznym będzie " Marsz Pamięci i Tożsamości" na trasie wszystkich trzech kazimierskich cmentarzy.

Dzięki planowanym w Miasteczku w tym czasie wykładom profesorów z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego będzie także okazja do zapoznania się z nauczaniem polskiego papieża.  Wysłuchamy także odczytu o Karolu Wojtyle jako dramaturgu.

Nie zabraknie także koncertów - tradycyjnie w dwie kolejne soboty papieskiego tygodnia zaprezentuje się najpierw Chór Akademicki Szkoły Głównej Handlowej oraz duet skrzypcowy w koncercie "Pamięć i tożsamość", a następnie Jerzy Zelnik, G. Agratina, R. Grudzień - w koncercie "Dobrem Zwyciężać".

W Kazimierzu podejmowane będą inicjatywy o charakterze charytatywnym: zbiórka na Papieski Fundusz Stypendialny oraz na rzecz puławskiego hospicjum, czemu towarzyszyć będzie wspólne obsadzanie żonkilami "Pól Nadziei".         

Tegoroczne obchody odbywają siepod hasłem "Jan Paweł II - orędownik prawdy" i połączone będą z uczczeniem 25 rocznicy powstania Solidarności oraz wspomnieniem ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy.

PROGRAM
Tydzień poświęcony pamięci
Jana Pawła II
ze wspomnieniem ks. Jerzego Popiełuszki
25 - lecia Związku Zawodowego "Solidarność"

"Pamięć i tożsamość"

15 PAŹDZIERNIKA (sobota)

19.30 Koncert "Pamięć i tożsamość"           w wykonaniu Chóru Akademickiego Szkoły Głównej Handlowej oraz Duetu skrzypcowego: Janusz Wawrowski              i Andrzej Gębski - Fara

16 PAŹDZIERNIKA (niedziela)

Modlitwa
Zbiórka na Papieski Fundusz Stypendialny,
Wystawa fotografii Arturo Mari "Pożegnanie Ojca" - Fara

19 PAŹDZIERNIKA (środa)

16.00 Otwarcie wystawy "25-lat Solidarności" oraz wykład prof. dr hab. Wojciecha Kaczmarka (KUL) "Wojtyła  a Teatr" - Kazimierski Ośrodek Kultury

20 PAŹDZIERNIKA (czwartek)

12.00 "Pola Nadziei" - sadzenie żonkili przy Farze wraz z woluntariuszami puławskiego hospicjum.
16.00 Wykład Ks. prof. dr hab.                B. Gacka "Personalizm Jana Pawła II" - Kamienica Celejowska

17 PAŹDZIERNIKA (poniedziałek)

12.00 Wykład dr hab. S. Żurka (KUL) "Dlaczego chrześcijaństwu potrzebny jest Judaizm" - Kuncewiczówka

18 PAŹDZIERNIKA (wtorek)

16.00
Otwarcie wystawy M. Pisuli "Wspomnienia z pogrzebu Jana Pawła II" - Kazimierski Ośrodek Kultury

21 PAŹDZIERNIKA (piątek)

12.00 "Marsz pamięci i tożsamości" -
modlitwa na cmentarzach kazimierskich.

22 PAŹDZIERNIKA (sobota)

19.30 Koncert "Dobrem Zwyciężać" -
J. Zelnik, G. Agratina, R. Grudzień.

       Codziennie:
       17.30 Różaniec i Eucharystia
       20.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego
       21.00 Apel Jasnogórski

PATRONAT HONOROWY POSŁÓW ZIEMI PUŁAWSKIEJ - Małgorzaty Sadurskiej (PiS) i Włodzimierza Karpińskiego (PO)

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • mika (gość)
    super byłam z 1 koleżanką i nauczycielką reszta klasy nie przyszła??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!...

Mapa

Zabytki

Kościół Farny


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę