Odkomarzanie w Kazimierzu

Gdy opadła wysoka woda w Wiśle, w Miasteczku pojawiły się… komary. Jak zwykle, gdy jest wilgotno i ciepło. W związku tym miasto przeprowadzi akcję odkomarzania.
O ile utrzyma się prognozowana pogoda – bezwietrzna i bez opadów walka z komarami metodą naziemną rozpocznie się już dziś 7 lipca po godzinie 20:00. Akcja planowana jest także na 8 lipca. Odkomarzaniem zostaną objęte rejony:
  • w Kazimierzu: tereny zielone w śródmieściu przy poczcie, Małym Rynku,  deptak wzdłuż rzeki Wisły,  Wzgórze Zamkowe, Góra Trzech Krzyży, wąwozy: Korzeniowy Dół i Kamienny Dół, a także cmentarz parafialny, Cmentarz Żołnierzy Radzieckich oraz ulice: Cmentarna, Czerniawy, Góry, Krakowska, Kwaskowa Góra, Małachowskiego, Norowy Dół, Plebanka, Puławska, końcówka Szkolnej, ulica Tyszkiewicza i Zamkowa.
  • Okale i Cholewianka
  • Mięćmierz – Albrechtówka i ścieżka spacerowa wzdłuż Wisły
  • Bochotnica – chodnik między Bochotnicą i Kazimierzem Dolnym, wzdłuż ul. Zamłynie i w sąsiedztwie Biedronki, tereny zielone przy szkole podstawowej, remizie strażackiej i przy oczyszczalni ścieków oraz ścieżka rowerowa wzdłuż Wisły prowadząca wałem z Bochotnicy do Parchatki/
W sumie odkomarzaniem na terenie gminy zostanie objęty obszar ponad 130 ha.
Miasto zapewnia, że używane w trakcie odkomarzania preparaty są nieszkodliwe dla ludzi, posiadają aktualne atesty i karty charakterystyki.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę