Aktualności dla "Nałęczów"

Muzea znowu otwarte

W ramach luzowania obostrzeń covidowych otwierają się muzea.Od soboty 6 lutego Muzeum Nadwiślańskie. Obowiązywać będzie reżim sanitarny, a więc zmniejszona liczba odwiedzających (1 osoba na 15 m kwadratowych) i pozostałe środki ostrożności, do których już chyba się przyzwyczailiśmy: dezynfekcja rąk i maseczki. Ale w końcu będzie można zobaczyć sztukę bez pośrednictwa ekranu komputera…

Po wielu latach starań w końcu się udało. Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa znów pojedzie do Nałęczowa. Remont trasy będzie kosztował ponad 8 milionów złotych, jednak pieniądze już pozyskano.

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa co weekend przyciąga całe tłumy turystów. Bez wątpienia jest to jedna z największych atrakcji regionu.

Jeżeli chcecie poczuć choć namiastkę prawdziwie lokalnych smaków i zobaczyć piękno ludowego rzemiosła, polecamy V Festiwal Produktu Lokalnego w Nałęczowie.

 

Kawiarnia „Jaśminowa” w Nałęczowie zaprasza wszystkich miłośników historii na spotkania z muzą Klio.

Międzynarodowy Festiwal Wokalny Belcanto stał się już tradycją na Lubelszczyźnie. Do tej pory kojarzony głównie z Nałęczowem, w tym roku przekroczył granicę i ruszył dalej. Koncerty odbyły się w Nałęczowie, Wilkowie, Opolu Lubelskim, Radzyniu Podlaskim oraz w Piotrawinie nad Wisłą.

Biała Sobota

Uzdrowisko Nałęczów zaprasza mieszkńców gminy Kazimierz Dolny w dniu 12 marca w godzinach 9.00 -15.00 do udziału w akcji bezpłatnych badań, konsultacji medycznych i zabiegów. Wymagana wcześniejsza rezerwacja.

Od 5 do 9 września w Nałęczowie trwały Balonowe Mistrzostwa Polski. Z uwagi na deszczową pogodę udało się rozegrać jedynie 11 konkurencji w czterech lotach. Ci, którzy planowali podziwiać balony na nałęczowskim niebie nie powinni się jednak czuć zawiedzeni – nocne pokazy balonów były naprawdę niezwykłym widowiskiem!
35 zawodników z różnych stron Polski, w tym 6 osób z Litwy od 5 do 9 września 2007 r. będzie rywalizować w II Międzynarodowych Zawodach Balonowych o Puchar SPA Nałęczów oraz XXIII Międzynarodowych Balonowych Mistrzostwach Polski. Prezentujemy program tej imprezy w Nałęczowie wzbogacony o I Turniej Gmin Krainy Lessowych Wąwozów, w którym udział wezmą reprezentanci gminy Kazimierz Dolny.
16 sierpnia w zespole zamkowym w Janowcu rozpoczęły się VI Janowieckie Interpretacje Muzyki. Przez kolejne dni do 26 sierpnia zamek, dwór i park, a także okolica rozbrzmiewać będą dźwiękami muzyki klasycznej.
Pokaż stopkę