Belcanto ruszyło w Lubelskie

zobacz więcej (9)

Międzynarodowy Festiwal Wokalny Belcanto stał się już tradycją na Lubelszczyźnie. Do tej pory kojarzony głównie z Nałęczowem, w tym roku przekroczył granicę i ruszył dalej. Koncerty odbyły się w Nałęczowie, Wilkowie, Opolu Lubelskim, Radzyniu Podlaskim oraz w Piotrawinie nad Wisłą.

W tym roku nałęczowskie „Belcanto" wyszło poza wszelkie ramy i ruszyło głębiej w Lubelszczyznę. A te ramy poszerzone zostały o cztery miejscowości: Wilków, Opole Lubelskie, Radzyń Podlaski i Piotrawin. Impreza ma ogromną ilość sympatyków, którzy specjalnie dla niej przyjeżdżają do Nałęczowa z całej Polski. W tym również w inne miejsca.

 

Ideą festiwalu jest rozwijanie tradycji pięknego śpiewu poprzez promowanie młodych artystów. Nic więc dziwnego, że młodzi wykonawcy bardzo chętnie biorą udział w festiwalu. Mają szansę, by skonfrontować się z publicznością oraz śpiewać z towarzyszeniem orkiestry i to w plenerze.

 

IX Międzynarodowy Festiwal Wokalny Belcanto gościł wielu utalentowanych artystów, którym towarzyszyła Białoruska Orkiestra pod dyr. Aleksandra Sosnowskiego.

 

Pierwszy koncert odbył się w Nałęczowie na Sali Widowiskowej Nałęczowskiego Ośrodka Kultury. Był to Koncert Konkursowy Festiwalu, w którym wystąpili młodzi artyści, absolwenci i studenci wydziałów wokalnych wyższych szkół muzycznych zakwalifikowani podczas eliminacji wstępnych. W Nałęczowie odbył się również Koncert Galowy – „Z Belcantem od nocy do nocy”. W koncercie wystąpili zaproszeni goście, soliści teatrów operowych i operetkowych oraz laureaci koncertu konkursowego festiwalu.

 

W Radzyniu Podlaskim miał miejsce „Koncert przyjaźni – muzyka ponad granicami”, który odbył się w parku przy Pałacu Potockich. W koncercie wystąpili zaproszeni goście oraz finaliści koncertu konkursowego festiwalu z Ukrainy, Białorusi i Polski.

 

Festiwal Belcanto zagościł również w Wilkowie, w Kościele pod wezwaniem Św. Floriana i Św. Urszuli. Odbył się tam koncert Muzyki Sakralnej - "Maryjo tyś naszą nadzieją". Koncert Muzyki Sakralnej odbył się też w Piotrawinie w Sanktuarium Św. Stanisław B.M pod hasłem – "Maryjo Królowo Polski".

 

Przedostatni koncert miał miejsce w Opolu Lubelskim w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny. Był to również koncert Muzyki Sakralnej zatytułowany - "Maryjo, Śliczna Pani". Festiwal Belcanto zakończył się oczywiście w Nałęczowie w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela. Był to koncert Muzyki Sakralnej pt. "AVE MARIA".

 

Za rok kolejna edycja festiwalu. Być może następnym razem jeszcze bardziej poszerzy on swoje granice i dotrze również do Kazimierza Dolnego nad Wisłą? Kto wie…

 

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2022.
Pokaż stopkę