Aktualności dla "Maks Skrzeczkowski"

Maks Skrzeczkowski z wykształcenia jest malarzem. Jednak większość z nas kojarzy jego postać bardziej z fotografią i podróżami. Ostatnio poczytać mogliśmy o nim w książce Magdy Omiljanowicz i spotkać się z nim osobiście podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.

Festyn na zakończenie lata stał się już tradycją w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Kazimierzu Dolnym. W tym roku impreza jest organizowana po raz piąty i przebiegać będzie pod hasłem: „Dotknięcie Meksyku”.

Daleko zaszedłem

Maks Skrzeczkowski na swoim koncie ma wiele nietypowych wypraw. Na początku tego roku przemierzył całe polskie wybrzeże. Mimo tego, że sporo już widział i w wielu miejscach na świecie był, zawsze powraca w to samo miejsce, do Kazimierza Dolnego.

Kazimierski Rynek to zarówno kamienice, studnie, galerie, sklepy, stragany z pamiątkami, ale i kawiarenki – niezwykłe, niepowtarzalne, magiczne… Każda z nich jest zupełnie inna, wyjątkowa, a jednak jest coś, co je łączy – to magia, tkwiąca w ich wnętrzu.
Wakacje czy tego chcemy, czy nie dobiegają końca. Aby osłodzić dzieciom gorzki koniec lata, Biblioteka Miejska zorganizowała festyn „Dotkniecie Indii”, podczas którego w orientalny świat wprowadzał małych czytelników Max Skrzeczkowski, bohater imprezy.
Pokaż stopkę