Aktualności dla "kazimierz dolny zdjęcia"

Galeria Bezdomna

By zaprezentować na niej swe prace nie trzeba być profesjonalnym fotografem. Każda, nawet amatorska fotografia jest tu mile widziana. Mowa oczywiście o Galerii Bezdomnej, która w Kazimierzu zagości już po raz trzeci.

Przebrzmiały już dźwięki ludowej Muzy na kazimierskim rynku. Pogasła feeria barw regionalnych strojów. Znikły kramy z bajkowymi dziełami sztuki. Wrócą – za rok. Czy w tej samej formie?

Noc sylwestrowa, to jedna z najważniejszych nocy w roku. Być może dlatego, że podczas tej jednej nocy coś się kończy i zarazem coś nowego się zaczyna… W Kazimierzu Dolnym nad Wisłą jak zawsze Nowy Rok został przywitany hucznie.
Przez cały ubiegły tydzień w Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym trwała wystawa Galerii Bezdomnej. Wzięło w niej udział 51 uczestników, prezentując 327 różnorodnych fotografii.
10 listopada br. w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą już po raz drugi zagości Galeria Bezdomna. Tak jak poprzednio, wystawa będzie miała miejsce w Kolegium Sztuk Pięknych na ulicy Nadwiślańskiej. Jeszcze można zgłaszać własne prace.
Pierwszą edycję Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” mamy za sobą. Konkursy zostały rozstrzygnięte, namioty poskładane, a miłośnicy kina wyjechali. Miejmy nadzieję, że wrócą za rok, na kolejne spotkania z filmem, muzyką i artystami.
Pierwszym publicznym wydarzeniem II Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej było otwarcie wystawy fotografii Mateusza Stachyry „Klezmer Flash”. Przestrzeń wystawienniczą zorganizowano w nietypowym jak na Kazimierz miejscu – na rynku – na zewnątrz kawiarni U Radka, co z jednej strony jest zapowiedzią wyjścia festiwalu z opłotków Knajpy U Fryzjera w Miasteczko, a z drugiej pozwala na swobodny w odbiorze kontakt ze sztuką.
Weekend majowy już za nami. Ci, którzy zmęczyli się w Kazimierzu, mogą znów zaznać tej przyjemności w całkiem niedalekiej przyszłości. Kolejny długi weekend w czerwcu.
Lany Poniedziałek z roku na rok coraz bardziej zmienia swoją postać. Kiedyś była to tylko niewinna zabawa, dziś często słyszymy o wprost agresywnych zachowaniach. Zdarza się, że przez grupy wyrostków z wiadrami atakowani są nawet starsi ludzie. W Kazimierzu w tym roku takie przypadki się nie zdarzały.

W zimowej szacie

No i przyszła! Jeszcze w poniedziałek było w Miasteczku szaro i ponuro, nie mówiąc już, że w Święta na rynku samotnie smuciła się choinka, aż w końcu litościwa wichura wykręciła ją spomiędzy kamieni. Dziś już wiemy, że szkoda, bo taki zielony akcent na śniegu wyglądałby miło…

Huczny Kazimierz

Około godziny siedemnastej w sylwestrowy wieczór kazimierski rynek był cichym i spokojnym miejscem. Tu i tam można było spotkać przechodniów, mała grupka robiła zdjęcia pod choinką, w kawiarniach płonęły świece, toczyły się rozmowy – Kazimierz czekał.
Pokaż stopkę