Pomóżmy panu Pawłowi

Skomentuj (2)

W Kazimierzu trwają zbiórki na leczenie 25 - letniego Pawła Bełcika ze Skowieszynka, którego czeka skomplikowana i kosztowna operacja szczęki.

Z zawodu jest mechanikiem, jego pasją jest konstruowanie maszyn rolniczych. Dwudziestopięcioletni Paweł Bełcik ze Skowieszynka koło Kazimierza. Od dziesięciu mięsięcy szczęśliwy małżonek. Interesuje się rolnictwem i sadownictwem. Jest młody, pełen apetytu na życie. Na tej drodze do samorealizacji trzy lata temu niespodziewanie stanęła choroba: włókniak kostniejący, który wyniszcza jego żuchwę rozprzestrzeniając w szybki i niekontrolowany sposób. Z początku choroba obejmowała 4 zęby. W tym momencie – już 75 % żuchwy i lewy staw skroniowo żuchwowy.

- Mam całkowicie zniszczony lewy staw skroniowo żuchwowy, którego nie da się już uratować, a także całkowity szczękościsk – mówi Paweł Bełcik. – Nie mogę normalnie gryźć i ruszać szczęką.

Na tę chorobę nie ma leku. Nadzieję daje zespół lekarzy z Olsztyna, który pod kierownictwem doktor Anny Bromirskiej – Małyszko, chce podjąć się bardzo ryzykownej i trudnej operacji przeszczepu kości żuchwy kością strzałkową z podudzia, a także wstawieniem implantu stawu skroniowo żuchwowego.

Niestety część operacji nie jest refundowana. Nie obejmuje kosztów wydruku modelu 3D żuchwy w celu dopasowania kości przeszczepionej do szablonu szczęki, a także protezy zniszczonego stawu skroniowo żuchwowego.

- Po operacji, która odbędzie się we wrześniu 2018 r., czeka mnie wstawienie implantów wszystkich dolnych zębów i bardzo długa rehabilitacja. Całkowity koszt planowania, operacji i implantów to koszt około 50 tysięcy złotych. Ta kwota znacznie przekracza moje możliwości finansowe, dlatego też bardzo proszę o pomoc, wszystkich ludzi dobrej woli.

Paweł Bełcik jest też podopiecznym Fundacji Avalon, gdzie można wpłacać środki na jego leczenie. Darowizny można przekazywać na subkonto w formie: SMS pod nr 75165 w treści wpisując POMOC 9745 (koszt 6,15 zł. brutto) lub  przelewu: nazwa odbiorcy: Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym, ul. Michała Kajki 80/82 lok. 1, 04-620 Warszawa, rachunek odbiorcy: 62 1600 1286 0003 0031 8642 60001, tytuł wpłaty: BEŁCIK 9745.

W Kazimierzu organizowane są zbiórki na rzecz leczenia pana Pawła. Jedna z nich już ziś podczas dorocznego Festynu Rodzinnego św. Anny za plebanią na ul. Zamkowej.

Ważna jest naprawdę każda złotówka.

- Marzenia? Na ten moment jego jedynym marzeniem jest, żeby być zdrowym i móc się najeść bez bólu szczęki – mówi Aneta Bełcik żona pana Pawła.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2019? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2019.
Pokaż stopkę