Żonkile na rzecz hospicjum

zobacz więcej (6)

Żółte żonkile znowu pojawiły się na ulicach Kazimierza Dolnego. Tym razem w pachnącej odsłonie. Wolontariusze kwesty żonkilowej zbierali fundusze na rzecz Hospicjum im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Puławach.

W Kazimierzu na rzecz puławskiego hospicjum kwestowali wolontariusze z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym.

Każdy datek do puszki to jeden żonkil. Każdy datek do puszki to realna pomoc dla osób terminalnie chorych – pacjentów Hospicjum im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Puławach.

- Włączamy dzieci i młodzieży w prowadzone kwesty, bowiem uwrażliwianie ich jest bardzo ważne – mówią organizatorzy kwesty z puławskiego hospicjum. – Dzięki temu wyrosną z nich świadomi, empatyczni ludzie.

Na rzecz hospicjum kwestowano także w Puławach i Gołębiu. W sumie zebrano 11 143 zł.

 

 

Tekst i foto: Zespół Szkół
im. Jana Koszczyca Witkiewicza

 

Skomentuj


Mapa

Oświata

Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2024. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę