Zmysłowy świat kobiet Duszackiej

zobacz więcej (6)

W Galerii Grabskich trwa wystawa Ireny Duszackiej „Wyczucie piękna”. To jedyne w swoim rodzaju połączenie malarstwa na jedwabiu z haftem.

Galerię Grabskich za sprawą Ireny Duszackiej opanowały kobiety. Z obrazów spoglądają na widza tancerki, bohaterki aktów, anioły, święte. Zamyślone, niby odległe, eteryczne, pełne wewnętrznej siły. Wszystkie piękne. Niektórym towarzyszą kwiaty i złoto aureoli, dodając wysublimowanego uroku. Zatrzymują widza przed sobą. Pozostawiają niedosyt.

O Irenie Duszackiej mówią, że w akademickiej akwareli nie ma sobie równych. Jako jedyna wykonuje własną technikę – haft na jedwabiu połączoną z malarstwem.

- Irena Duszacka do perfekcji opanowała technikę akwareli, którą  oddaje zmysłowy świat kobiet, delikatne piękno kwiatów oraz nieprzenikniony świat aniołów – czytamy w zapowiedzi wystawy. - Jedwabne nici z finezją, niczym babie lato, przenikają warstwy malarskie dając unikatowe artystyczne efekty.

Wystawa „Wyczucie piękna” w Galerii Grabskich ul. Lubelska 33.

Skomentuj


Mapa

Galerie

Galeria Grabskich


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę