Zmysłowy świat kobiet Duszackiej

zobacz więcej (6)

W Galerii Grabskich trwa wystawa Ireny Duszackiej „Wyczucie piękna”. To jedyne w swoim rodzaju połączenie malarstwa na jedwabiu z haftem.

Galerię Grabskich za sprawą Ireny Duszackiej opanowały kobiety. Z obrazów spoglądają na widza tancerki, bohaterki aktów, anioły, święte. Zamyślone, niby odległe, eteryczne, pełne wewnętrznej siły. Wszystkie piękne. Niektórym towarzyszą kwiaty i złoto aureoli, dodając wysublimowanego uroku. Zatrzymują widza przed sobą. Pozostawiają niedosyt.

O Irenie Duszackiej mówią, że w akademickiej akwareli nie ma sobie równych. Jako jedyna wykonuje własną technikę – haft na jedwabiu połączoną z malarstwem.

- Irena Duszacka do perfekcji opanowała technikę akwareli, którą  oddaje zmysłowy świat kobiet, delikatne piękno kwiatów oraz nieprzenikniony świat aniołów – czytamy w zapowiedzi wystawy. - Jedwabne nici z finezją, niczym babie lato, przenikają warstwy malarskie dając unikatowe artystyczne efekty.

Wystawa „Wyczucie piękna” w Galerii Grabskich ul. Lubelska 33.

Skomentuj


Mapa

Galerie

Galeria Grabskich


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę