Zmysłowy świat kobiet Duszackiej

zobacz więcej (6)

W Galerii Grabskich trwa wystawa Ireny Duszackiej „Wyczucie piękna”. To jedyne w swoim rodzaju połączenie malarstwa na jedwabiu z haftem.

Galerię Grabskich za sprawą Ireny Duszackiej opanowały kobiety. Z obrazów spoglądają na widza tancerki, bohaterki aktów, anioły, święte. Zamyślone, niby odległe, eteryczne, pełne wewnętrznej siły. Wszystkie piękne. Niektórym towarzyszą kwiaty i złoto aureoli, dodając wysublimowanego uroku. Zatrzymują widza przed sobą. Pozostawiają niedosyt.

O Irenie Duszackiej mówią, że w akademickiej akwareli nie ma sobie równych. Jako jedyna wykonuje własną technikę – haft na jedwabiu połączoną z malarstwem.

- Irena Duszacka do perfekcji opanowała technikę akwareli, którą  oddaje zmysłowy świat kobiet, delikatne piękno kwiatów oraz nieprzenikniony świat aniołów – czytamy w zapowiedzi wystawy. - Jedwabne nici z finezją, niczym babie lato, przenikają warstwy malarskie dając unikatowe artystyczne efekty.

Wystawa „Wyczucie piękna” w Galerii Grabskich ul. Lubelska 33.

Skomentuj


Mapa

Galerie

Galeria Grabskich


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę