Zmarł o. Mikołaj

Skomentuj (6)

Zmarł ojciec Mikołaj - Władysław Lechwar OFM z klasztoru franciszkanów. Z Kazimierzem związany był od 13 lat.

W środę rano 13 grudnia w kazimierskim klasztorze franciszkanów zmarł ojciec Mikołaj. Miał 78 lat.

Z Kazimierzem związany był od 2004 r. W sanktuarium Matki Bożej Kazimierskiej pełnił rolę duszpasterza, kaznodziei i spowiednika. Opiekował się też Franciszkańskim Zakonem Świeckim. Tutaj świętował jubileusz 50-lecia kapłaństwa i 60-lecia życia zakonnego.

Pochodził z Sowina koło Jasła. Misja zakonna związała go początkowo z Małopolską, gdzie w latach 1984 – 90 w Krakowie - Bronowicach Wielkich objął swoje pierwsze probostwo. Potem był gwardianem i proboszczem w Koninie, a następnie we Włocławku, skąd w 2004 r. przybył do Kazimierza Dolnego.

Pogrzeb śp. o. Mikołaja Władysława Lechwara OFM będzie odbędzie się w sobotę – 16 grudnia 2017 r. o godzinie 13.00 w kazimierskim Sanktuarium Matki Bożej Zwiastowania.  Uroczystości rozpocznie nabożeństwo różańcowe o godzinie 12.30.

Dodatkowa Msza św. za o. Mikołaja będzie w piątek – 15 grudnia o godz. 18.00.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Ttttttttttttt
  Tttttttttttttt
 • ciekawska
  Rzeczywiście śpiewał pięknie...szczególnie pieśń "Ojcze wysłuchaj nas""
 • B.L.
  Poznałam Ojca Mikołaja w Koninie, gdzie przez wiele lat był gwardianem. Przygotowywał także osobiście dzieci do I Komunii Świętej i uczył w szkole podstawowej. Bardzo lubiany przez parafian, nauczycieli, pracowników szkoły i dzieci, którym zawsze rozdawał cukierki i uśmiechy. Wspaniały kapłan, szlachetny człowiek, niezwykła postać.
  Z wdzięczną pamięcią
  Basia L.
  • Ewa
   Tak to prawda ,przepiękne.
 • Parafianka
  Odszedł świetnie wykształcony duchowny, filozof i teolog, władający piękną polszczyzną. Niech spoczywa w pokoju.
  • Ewa
   I pieknie śpiewał Alleluja .

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę