Zmarł o. Mikołaj

Skomentuj (6)

Zmarł ojciec Mikołaj - Władysław Lechwar OFM z klasztoru franciszkanów. Z Kazimierzem związany był od 13 lat.

W środę rano 13 grudnia w kazimierskim klasztorze franciszkanów zmarł ojciec Mikołaj. Miał 78 lat.

Z Kazimierzem związany był od 2004 r. W sanktuarium Matki Bożej Kazimierskiej pełnił rolę duszpasterza, kaznodziei i spowiednika. Opiekował się też Franciszkańskim Zakonem Świeckim. Tutaj świętował jubileusz 50-lecia kapłaństwa i 60-lecia życia zakonnego.

Pochodził z Sowina koło Jasła. Misja zakonna związała go początkowo z Małopolską, gdzie w latach 1984 – 90 w Krakowie - Bronowicach Wielkich objął swoje pierwsze probostwo. Potem był gwardianem i proboszczem w Koninie, a następnie we Włocławku, skąd w 2004 r. przybył do Kazimierza Dolnego.

Pogrzeb śp. o. Mikołaja Władysława Lechwara OFM będzie odbędzie się w sobotę – 16 grudnia 2017 r. o godzinie 13.00 w kazimierskim Sanktuarium Matki Bożej Zwiastowania.  Uroczystości rozpocznie nabożeństwo różańcowe o godzinie 12.30.

Dodatkowa Msza św. za o. Mikołaja będzie w piątek – 15 grudnia o godz. 18.00.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • Ttttttttttttt
  Tttttttttttttt
 • ciekawska
  Rzeczywiście śpiewał pięknie...szczególnie pieśń "Ojcze wysłuchaj nas""
 • B.L.
  Poznałam Ojca Mikołaja w Koninie, gdzie przez wiele lat był gwardianem. Przygotowywał także osobiście dzieci do I Komunii Świętej i uczył w szkole podstawowej. Bardzo lubiany przez parafian, nauczycieli, pracowników szkoły i dzieci, którym zawsze rozdawał cukierki i uśmiechy. Wspaniały kapłan, szlachetny człowiek, niezwykła postać.
  Z wdzięczną pamięcią
  Basia L.
  • Ewa
   Tak to prawda ,przepiękne.
 • Parafianka
  Odszedł świetnie wykształcony duchowny, filozof i teolog, władający piękną polszczyzną. Niech spoczywa w pokoju.
  • Ewa
   I pieknie śpiewał Alleluja .

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę