Złote pasmo dla kazimierskich chórzystów

Skomentuj (6)

Kolejny raz nagroda Złotego Pasma powędrowała do rąk kazimierskich chórzystów. Na Przeglądzie Chórów Regionu Lublin podobnie jak w roku ubiegłym wyśpiewał je chór Canto z Gminnego Zespołu Szkół pod kierunkiem Moniki Kubiś – Arbuz.

W Przeglądzie Chórów Regionu Lublin Projektu Akademia Chóralna Śpiewająca Polska 2016 XI Wojewódzkiego Konkursu Chórów Szkolnych 19 – 20 maja wzięło udział 26 chórów szkolnych z całej Lubelszczyzny. Wśród nich dwa chóry z Kazimierza Dolnego: Canto ze Szkoły Podstawowej i Cantare z Gimnazjum – oba działające pod kierunkiem Moniki Kubiś – Arbuz przy Gminnym Zespole Szkół. Oba z przeglądu wojewódzkiego wróciły z nagrodami. Canto wyśpiewało Złote Pasmo, Cantare – brązowe.

- Bardzo się cieszymy z obu nagród – mówi Monika Kubiś Arbuz. – Świadczy to o tym, że jesteśmy wśród najlepszych chórów na Lubelszczyźnie. To miernik naszego poziomu o charakterze ogólnopolskim. 

Chór dziecięcy zaprezentował obowiązkową kaszubską pieśń ludową „Szewiec” oraz pieśń „Barwy ojczyste”, natomiast chór młodzieżowy  obowiązkową pieśń „Piękna nasza Polska” i „Hymn Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A’ Capella Dzieci i Młodzieży”.

Chóry Canto i Cantare pod kierunkiem Moniki Kubiś – Arbuz działają przy Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu w ramach programu Akademia Chóralna, który kontynuuje działania Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych Śpiewająca Polska. Wśród kazimierskich chórzystów są także dzieci z Zagłoby i Rogowa.

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • germanistka
  Pani Arbuz na burmistrza!
 • Brawa
  I fajnie. rzadko ostatnio cos dobrego o Kazimierzu sie pisze. Kazimierz nic nie zyskuje tylko traci. A tu prosze - sukces.
 • Artur Jasik
  "Warto dla takiego sukcesu czasem stresować dzieci, warto ściągać ich na próby w sobotę".

  Zapewne dzieci też to czytają więc pozwolę sobie na drobną uwagę: warto JE ściągać na próby w sobotę, tak jest poprawnie.
 • Z miasta
  Nieustające pasmo sukcesów. Być w takim paśmie to coś pięknego. Warto dla takiego sukcesu czasem stresować dzieci, warto ściągać ich na próby w sobotę. Warto by ćwiczyły po lekcjach. Pasmo i dobra opinia to wspaniała zapłata. Brawo!!!
 • Gisua
  Gratulacje!!!
 • Miriam
  Szczery podziw i podziękowanie dla Pani Moniki Kubiś- Arbuz za trud i wysiłek, nagrodzony pasmem sukcesów.

  ps

  cyt.Wśród kazimierskich chórzystów są także dzieci z Zagłoby i Rogowa.
  No to problem pustej szkoły jest chyba rozwiązany?

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę