Złote pasmo dla kazimierskich chórzystów

Skomentuj (6)

Kolejny raz nagroda Złotego Pasma powędrowała do rąk kazimierskich chórzystów. Na Przeglądzie Chórów Regionu Lublin podobnie jak w roku ubiegłym wyśpiewał je chór Canto z Gminnego Zespołu Szkół pod kierunkiem Moniki Kubiś – Arbuz.

W Przeglądzie Chórów Regionu Lublin Projektu Akademia Chóralna Śpiewająca Polska 2016 XI Wojewódzkiego Konkursu Chórów Szkolnych 19 – 20 maja wzięło udział 26 chórów szkolnych z całej Lubelszczyzny. Wśród nich dwa chóry z Kazimierza Dolnego: Canto ze Szkoły Podstawowej i Cantare z Gimnazjum – oba działające pod kierunkiem Moniki Kubiś – Arbuz przy Gminnym Zespole Szkół. Oba z przeglądu wojewódzkiego wróciły z nagrodami. Canto wyśpiewało Złote Pasmo, Cantare – brązowe.

- Bardzo się cieszymy z obu nagród – mówi Monika Kubiś Arbuz. – Świadczy to o tym, że jesteśmy wśród najlepszych chórów na Lubelszczyźnie. To miernik naszego poziomu o charakterze ogólnopolskim. 

Chór dziecięcy zaprezentował obowiązkową kaszubską pieśń ludową „Szewiec” oraz pieśń „Barwy ojczyste”, natomiast chór młodzieżowy  obowiązkową pieśń „Piękna nasza Polska” i „Hymn Ogólnopolskiego Konkursu Chórów A’ Capella Dzieci i Młodzieży”.

Chóry Canto i Cantare pod kierunkiem Moniki Kubiś – Arbuz działają przy Gminnym Zespole Szkół w Kazimierzu w ramach programu Akademia Chóralna, który kontynuuje działania Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych Śpiewająca Polska. Wśród kazimierskich chórzystów są także dzieci z Zagłoby i Rogowa.

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • germanistka
  Pani Arbuz na burmistrza!
 • Brawa
  I fajnie. rzadko ostatnio cos dobrego o Kazimierzu sie pisze. Kazimierz nic nie zyskuje tylko traci. A tu prosze - sukces.
 • Artur Jasik
  "Warto dla takiego sukcesu czasem stresować dzieci, warto ściągać ich na próby w sobotę".

  Zapewne dzieci też to czytają więc pozwolę sobie na drobną uwagę: warto JE ściągać na próby w sobotę, tak jest poprawnie.
 • Z miasta
  Nieustające pasmo sukcesów. Być w takim paśmie to coś pięknego. Warto dla takiego sukcesu czasem stresować dzieci, warto ściągać ich na próby w sobotę. Warto by ćwiczyły po lekcjach. Pasmo i dobra opinia to wspaniała zapłata. Brawo!!!
 • Gisua
  Gratulacje!!!
 • Miriam
  Szczery podziw i podziękowanie dla Pani Moniki Kubiś- Arbuz za trud i wysiłek, nagrodzony pasmem sukcesów.

  ps

  cyt.Wśród kazimierskich chórzystów są także dzieci z Zagłoby i Rogowa.
  No to problem pustej szkoły jest chyba rozwiązany?

Mapa

Oświata

szkoła


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę