Złota Palma na Dwóch Brzegach!

Chociaż do Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu i Janowcu pozostał jeszcze ponad miesiąc, już dzisiaj wiadomo, że imprezę otworzy tegoroczny zdobywca Złotej Palmy w Cannes – film „Złodziejaszki” („Shoplifters”) japońskiego reżysera Hirokazu Koreedy.

Tegoroczną Złotą Palmę dla najlepszego filmu otrzymał w Cannes dramat familijny "Manbiki Kazoku" Hirokazu Koreedy.  Obraz pokonał łącznie 17 innych dzieł ubiegających się o najwyższe wyróżnienie canneńskiego festiwalu, w tym m.in. film polskiego reżysera Pawła Pawlikowskiego „Zimna wojna”, który otrzymał „jedynie” nagrodę za najlepszą reżyserię.

- W swoim najnowszym filmie japoński twórca powraca do wątków zaakcentowanych w poprzednich dziełach („Jak ojciec i syn”, „Nasza młodsza siostra”), czyli do tematu rodziny – i zadaje pytanie: co we współczesnym świecie pełnym podziałów, kontrastów i chaosu buduje związki rodzinne? Co spaja życie rodzinne? Czy więzy krwi są gwarancją szczęścia rodzinnego? Słodko-gorzki film o prostych i dobrych ludziach podbił serca publiczności festiwalu canneńskiego i jurorów pod kierunkiem Cate Blanchett, którzy nagrodzili go Złotą Palmą – mówi Grażyna Torbicka dyrektor artystyczna Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. – Jestem pewna, że „Złodziejaszki” skradną również serca widzów Festiwalu Dwa Brzegi.


Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, na którym zobaczymy „Złodziejaszków” jako film otwarcia,  rozpocznie się 28 lipca i potrwa do 5 sierpnia.

 

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę