Zjazd miłośników Kuncewiczówki

Dom Kuncewiczów, oddział literacki Muzeum Nadwiślańskiego zaprasza 2 maja o godzinie 12.00 na pierwszy zjazd „Kuncewiczolubnych”. Wezmą w nim udział wolontariusze z Fundacji Marii i Jerzego Kuncewiczów i Stowarzyszenia „Kuncewiczówka”. Spotkanie ma charakter otwarty.

Maj w Kuncewiczówce zaczyna się z przytupem. 2 maja w gościnnych progach Willi pod Wiewiórką pojawią się wolontariusze z Fundacji Marii i Jerzego Kuncewiczów i Stowarzyszenia „Kuncewiczówka”. Zapowiada się prawdziwy zjazd „Kuncewiczolubnych”, bo zaproszeni są wszyscy, zarówno ci, którzy kiedyś wspierali działalność Domu Kuncewiczów jak i ci, którzy chcieliby się włączyć w działalność tego wyjątkowego miejsca obecnie.

Specjalne zaproszenie muzealnicy kierują do osób znających osobiście Marię i Jerzego Kuncewiczów. Takie wspomnienia warto by zarejestrować na przykład podczas majowego spotkania. W przyszłości mogłyby one posłużyć do opracowania wspomnień o działalności rodziny Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym.

Zjazd oscylować będzie głownie wokół wspomnień o minionych dniach tego miejsca.  Towarzyszyć im będą prezentacje literacie tekstów nawiązujących do twórczości Marii Kuncewiczowej.

W tym czasie w Kuncewiczówce prezentowana będzie wystawa z prywatnej kolekcji Stanisława Socika. Zobaczymy m.in. wybrane książki, dokumenty i niepublikowane dotąd fotografie i rękopisy Marii Kuncewiczowej.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę