Zjazd miłośników Kuncewiczówki

Dom Kuncewiczów, oddział literacki Muzeum Nadwiślańskiego zaprasza 2 maja o godzinie 12.00 na pierwszy zjazd „Kuncewiczolubnych”. Wezmą w nim udział wolontariusze z Fundacji Marii i Jerzego Kuncewiczów i Stowarzyszenia „Kuncewiczówka”. Spotkanie ma charakter otwarty.

Maj w Kuncewiczówce zaczyna się z przytupem. 2 maja w gościnnych progach Willi pod Wiewiórką pojawią się wolontariusze z Fundacji Marii i Jerzego Kuncewiczów i Stowarzyszenia „Kuncewiczówka”. Zapowiada się prawdziwy zjazd „Kuncewiczolubnych”, bo zaproszeni są wszyscy, zarówno ci, którzy kiedyś wspierali działalność Domu Kuncewiczów jak i ci, którzy chcieliby się włączyć w działalność tego wyjątkowego miejsca obecnie.

Specjalne zaproszenie muzealnicy kierują do osób znających osobiście Marię i Jerzego Kuncewiczów. Takie wspomnienia warto by zarejestrować na przykład podczas majowego spotkania. W przyszłości mogłyby one posłużyć do opracowania wspomnień o działalności rodziny Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym.

Zjazd oscylować będzie głownie wokół wspomnień o minionych dniach tego miejsca.  Towarzyszyć im będą prezentacje literacie tekstów nawiązujących do twórczości Marii Kuncewiczowej.

W tym czasie w Kuncewiczówce prezentowana będzie wystawa z prywatnej kolekcji Stanisława Socika. Zobaczymy m.in. wybrane książki, dokumenty i niepublikowane dotąd fotografie i rękopisy Marii Kuncewiczowej.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę