Zjazd miłośników Kuncewiczówki

Dom Kuncewiczów, oddział literacki Muzeum Nadwiślańskiego zaprasza 2 maja o godzinie 12.00 na pierwszy zjazd „Kuncewiczolubnych”. Wezmą w nim udział wolontariusze z Fundacji Marii i Jerzego Kuncewiczów i Stowarzyszenia „Kuncewiczówka”. Spotkanie ma charakter otwarty.

Maj w Kuncewiczówce zaczyna się z przytupem. 2 maja w gościnnych progach Willi pod Wiewiórką pojawią się wolontariusze z Fundacji Marii i Jerzego Kuncewiczów i Stowarzyszenia „Kuncewiczówka”. Zapowiada się prawdziwy zjazd „Kuncewiczolubnych”, bo zaproszeni są wszyscy, zarówno ci, którzy kiedyś wspierali działalność Domu Kuncewiczów jak i ci, którzy chcieliby się włączyć w działalność tego wyjątkowego miejsca obecnie.

Specjalne zaproszenie muzealnicy kierują do osób znających osobiście Marię i Jerzego Kuncewiczów. Takie wspomnienia warto by zarejestrować na przykład podczas majowego spotkania. W przyszłości mogłyby one posłużyć do opracowania wspomnień o działalności rodziny Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym.

Zjazd oscylować będzie głownie wokół wspomnień o minionych dniach tego miejsca.  Towarzyszyć im będą prezentacje literacie tekstów nawiązujących do twórczości Marii Kuncewiczowej.

W tym czasie w Kuncewiczówce prezentowana będzie wystawa z prywatnej kolekcji Stanisława Socika. Zobaczymy m.in. wybrane książki, dokumenty i niepublikowane dotąd fotografie i rękopisy Marii Kuncewiczowej.

Skomentuj


Mapa

Muzea

Dom Marii i Jerzego Kuncewiczów


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę