Zasłużony dla Kazimierza

Skomentuj (1)

Kazimierz wyróżni zasłużonych dla gminy Kazimierz Dolny. Procedowane jest uchwalenie nowego kazimierskiego wyróżnienia.

Rada Miejska w Kazimierzu pracuje nad przyjęciem nowego wyróżnienia. Na posiedzeniu Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki opracowano regulamin, z którym zapoznali się radni podczas ostatniego wspólnego posiedzenia wszystkich komisji 15 marca.

-Tytuł „Zasłużony dla Gminy Kazimierz Dolny” jest wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania – czytała radna Ewa Wolna w propozycji regulaminu nadawania tytułu. – Nadawany jest za wybitne zasługi dla rozwoju gminy Kazimierz Dolny, m.in. popularyzację jej walorów przyrodniczych i historycznych oraz dokonania na rzecz społeczności lokalnej.

Regulamin określa, że tytuł może być nadany osobie prawnej, osobie fizycznej, jednostce organizacyjnej oraz innym podmiotom wyróżniającym się działalnością na rzecz gminy Kazimierz Dolny, bez względu na ich siedzibę czy miejsce zamieszkania. Nadaje go Rada Miejska w drodze uchwały. Wniosek o nadanie takiego tytułu występuje burmistrz Kazimierza, komisje Rady Miejskiej, a także stowarzyszenia czy organizacje. Osoby fizyczne mogą zgłaszać swoich kandydatów poprzez powyższe gremia.

Podczas debaty nad regulaminem rozważano możliwość wręczania tytułu wyłącznie podczas sesji Rady Miejskiej. Ostatecznie uznano jednak, że to wyróżnienie jest ważne dla środowiska lokalnego i powinno się go nadawać podczas uroczystości lokalnych.

- To nasza mała cegiełka do budowania społeczeństwa obywatelskiego – podsumowała dyskusję w tej sprawie radna Laurencja Krasowicz.

Zebrani radni podczas wspólnego posiedzenia wszystkich komisji jednogłośnie opowiedzieli się za uchwaleniem tytułu „Zasłużony dla Gminy Kazimierz Dolny” i regulaminu jego nadawania. Przyjęcie stosownej uchwały na najbliższej sesji 17 marca zdaje się być już tylko formalnością.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • hehehe
    a bedzie wyroznienie - zadluzony w gminie Kazimierz Dolny? proponuje jako 1 nadanie niejakiemu Geslerowi za piekny wklad w wyglad rynku

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę