Zakończył się Plener Fotograficzny Lekarzy

Skomentuj (4)

Zakończył się Ogólnopolski Plener Fotograficzny Lekarzy. Jego szósta edycja w Kazimierzu miała – jak wiele wydarzeń w tym roku – akcent niepodległościowy.

21 lekarzy z całej Polski wzięło udział w VI Ogólnopolskim Plenerze Fotograficznym Lekarzy w Kazimierzu Dolnym. Tegoroczne warsztaty poświęcone były fotografii ulicznej. Prowadził je ambasador firmy Fuji – partnera technologicznego pleneru – Szymon Szczęśniak – członek Związku Polskich Artystów Fotografików, znakomity portrecista, pracujący dla największych magazynów modowych w Polsce. Mistrzem pleneru był Andrzej Zygmuntowicz – wieloletni szef Związku Polskich Artystów Fotografików, od wielu lat szef Rady Artystycznej ZPAF-u, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, który opowiadał o swojej przygodzie z fotografią.

- Jak to jest mówić o fotografii do lekarzy? Szczęśliwie lekarze są pasjonatami fotografii, więc rozmowa jest dużo łatwiejsza – śmieje się Andrzej Zygmuntowicz. – Każdy z nich ma swoje ulubione tematy, ulubioną estetykę, w związku z tym dosyć wybiórczo podchodzą do fotografii, bo mają swoje zawężone spojrzenie. Ja mówię o fotografii w znaczeniu szerokim. Dostają więc podpowiedź, że są jeszcze nierozpoznane przez nich obszary i może warto „przeskoczyć płot” i je poznać?

Plener był także okazją do przedpremierowej prezentacji draftu do albumu „100 fotografii na 100 – lecie niepodległości”. Prezentuje on sto najważniejszych wydarzeń z historii Polski od roku 1918 – po jednym z każdego roku – opatrzonych zdjęciami, których wyboru dokonał właśnie Andrzej Zygmuntowicz.

Lekarze patrzyli na Miasteczko przez obiektywy aparatów przez blisko tydzień. Jakie jest ten ich Kazimierz? O tym będzie można się przekonać podczas wystawy poplenerowej.

- Na wystawę poplenerową zapraszamy do Lublina do Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej u Lekarzy w siedzibie Lubelskiej Izby Lekarskiej ul. Chmielna 4 – 17 listopada w sobotę o godzinie 12.00 – mówi organizator pleneru Dariusz Hankiewicz przewodniczący Komisji Kultury Lubelskiej Izby Lekarskiej.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Dom Kuncewiczów
  W piątek (21.09) z ogromną przyjemnością oprowadzałam uczestników Pleneru szlakiem literackim"Dwóch księżyców". Oprócz wspomnień i pięknych zdjęć nasz oddział otrzymał archiwalny numer "Swiatowida" z roku 1936 z wywiadem z M.Kuncewiczową.Moment przekazania prezentu uwieczniono na fotografii do ww. artykułu. "Światowid" trafi do naszego muzealnego archiwum. Serdecznie dziękujemy za ten gest!
  • pokojówka
   E tam, takie byle co.
 • ?>>
  czy oni zamawiają 5 piw ?
 • Głębia ostrości Kazimierza
  Czekamy na podobne Plenery Fotograficzne - kolejarzy,tkaczek,proboszczów,prokuratorów....

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Weekend listopadowy 11-15 listopada 2023 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę