V Plener Fotograficzny Lekarzy

Skomentuj (7)

Trwa Ogólnopolski Plener Fotograficzny Lekarzy. Miłośnicy fotografii wszystkich prawie specjalności medycznych spotkali się w Kazimierzu po raz piąty.

Od pięciu lat przyjeżdżają do Kazimierza, by dowiedzieć się więcej o fotografii, która stała się ich pasją na równi z medycyną. Są tu urolodzy, laryngolodzy, dermatolodzy, stomatolodzy czy okuliści z wielu miejsc w Polsce – między innymi z Koła, Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego, Olsztyna, Łukowa, Radomia czy Lublina.  W tym roku z okazji jubileuszowej edycji lekarze uczestniczyli nie w jednym a w dwu wykładach teoretycznych: Andrzeja Koziary – dziennikarza, byłego redaktora naczelnego National Geografic, korespondenta wojennego w Kosowie i byłej Jugosławii oraz Szymona Szcześniaka reprezentującego Laica Gallery. Oba łączył ten sam temat: portret w fotografii. Oba zachęciły, by wyjść z miasto i przez obiektyw aparatu przyjrzeć się ludziom.

- Z reguły na fotografiach uczestników plenerów był Kazimierz, który nie ucieka: architektura, drzewa, krajobraz, czasem pojawiał się człowiek. Teraz po naszych wykładach wiele osób ma ochotę na fotografowanie ludzi, chociaż w deszczowym krajobrazie nie będzie to łatwe – mówi organizator pleneru Dariusz Hankiewicz przewodniczący Komisji Kultury Lubelskiej Izby Lekarskiej.

Plener to także okazja do spotkań towarzyskich ludzi o wspólnej pasji.

- Oczekujemy przede wszystkim dobrej pogody, fajnego relaksu, luzu, oderwania się od szarości i obowiązków i spotkania się z przesympatycznymi ludźmi tak samo zwariowanymi jak my – mówią zgodnie Ryszard Marek urolog z Olsztyna, Eliza Marek stomatolog z Olsztyna, Krzysztof Wałecki neurolog z Białej Podlaskiej i Anna Olęcka stomatolog z Białej Podlaskiej. – Rady, które otrzymaliśmy podczas wykładów, zamierzamy wprowadzić w życie podczas pleneru, a mamy czas do niedzieli.

Wystawa poplenerowa odbędzie się 18 listopada o godzinie 12.00 w Lubelskiej Izbie Lekarskiej w Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej na ulicy Chmielnej 4 w Lublinie, gdzie będzie ją można oglądać do 7 grudnia, a wiosną – po remoncie Kuncewiczówki – zobaczymy ją także w Willi pod Wiewiórką, gdzie w tym roku uczestnicy pleneru spotkali się także – niestety już tylko w formie filmowej z wybitnym lubelskim fotografikiem Edwardem Hartwigiem.

 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (7)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2017.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2017/2018? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę