V Plener Fotograficzny Lekarzy

Skomentuj (7)

Trwa Ogólnopolski Plener Fotograficzny Lekarzy. Miłośnicy fotografii wszystkich prawie specjalności medycznych spotkali się w Kazimierzu po raz piąty.

Od pięciu lat przyjeżdżają do Kazimierza, by dowiedzieć się więcej o fotografii, która stała się ich pasją na równi z medycyną. Są tu urolodzy, laryngolodzy, dermatolodzy, stomatolodzy czy okuliści z wielu miejsc w Polsce – między innymi z Koła, Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego, Olsztyna, Łukowa, Radomia czy Lublina.  W tym roku z okazji jubileuszowej edycji lekarze uczestniczyli nie w jednym a w dwu wykładach teoretycznych: Andrzeja Koziary – dziennikarza, byłego redaktora naczelnego National Geografic, korespondenta wojennego w Kosowie i byłej Jugosławii oraz Szymona Szcześniaka reprezentującego Laica Gallery. Oba łączył ten sam temat: portret w fotografii. Oba zachęciły, by wyjść z miasto i przez obiektyw aparatu przyjrzeć się ludziom.

- Z reguły na fotografiach uczestników plenerów był Kazimierz, który nie ucieka: architektura, drzewa, krajobraz, czasem pojawiał się człowiek. Teraz po naszych wykładach wiele osób ma ochotę na fotografowanie ludzi, chociaż w deszczowym krajobrazie nie będzie to łatwe – mówi organizator pleneru Dariusz Hankiewicz przewodniczący Komisji Kultury Lubelskiej Izby Lekarskiej.

Plener to także okazja do spotkań towarzyskich ludzi o wspólnej pasji.

- Oczekujemy przede wszystkim dobrej pogody, fajnego relaksu, luzu, oderwania się od szarości i obowiązków i spotkania się z przesympatycznymi ludźmi tak samo zwariowanymi jak my – mówią zgodnie Ryszard Marek urolog z Olsztyna, Eliza Marek stomatolog z Olsztyna, Krzysztof Wałecki neurolog z Białej Podlaskiej i Anna Olęcka stomatolog z Białej Podlaskiej. – Rady, które otrzymaliśmy podczas wykładów, zamierzamy wprowadzić w życie podczas pleneru, a mamy czas do niedzieli.

Wystawa poplenerowa odbędzie się 18 listopada o godzinie 12.00 w Lubelskiej Izbie Lekarskiej w Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej na ulicy Chmielnej 4 w Lublinie, gdzie będzie ją można oglądać do 7 grudnia, a wiosną – po remoncie Kuncewiczówki – zobaczymy ją także w Willi pod Wiewiórką, gdzie w tym roku uczestnicy pleneru spotkali się także – niestety już tylko w formie filmowej z wybitnym lubelskim fotografikiem Edwardem Hartwigiem.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (6)

 • Redakcja
  @Dariusz Hankiewicz: Dziękujemy za uwagi. Poprawki zostały naniesione do tekstu.
 • Dariusz Hankiewicz
  Nie 4 listopada a 18 listopada miejsce i czas ten sam
 • Dariusz Hankiewicz
  Krzysztof Wałecki a nie Babecki
 • Gościo
  Zawsze miło widzieć i gościć ludzi z pasją.
  • Harry
   jak byłem maly(12/15 lat)--to mi się wydawalo,ze lekarze--to WYBITNA inteligencja...dziś--jak się temu tak bliżej przyjzalem--to widze ze z intelektem to ma na serio niewiele wspólnego--po prostu PAMIECIOWA....na serio inteligentny jest mało który--po prostu się nawpierniczal tematow i KROPKA !!....znam jednego(okulista z kolbuszowej)--poprostu ...."cienki bolek"....co się tyczy tak na serio intelektu...PAMIEC--po prostu....i o ile intelektu się nie można NAUCZYC---tak pamięć można wycwiczyc.....również po prostu!!
 • Rusałka
  :) jeszcze mamy wolność w tym kraju, chcesz jechać to jedź, ja czekam na wystawę :)
  Kocham ludzi z pasją !
 • Jerzyk
  Na pielgrzymkę do Lichenia. Plenery to próżność.

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2021! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Zaskocz ją na Walentynki 2021. Wyjedź razem z nim w nieznane. Zobacz oferty walentynkowe na romantyczny weekend dla dwojga.
Pokaż stopkę