Zakończył się Plener Fotograficzny Lekarzy

Skomentuj (4)

Zakończył się Ogólnopolski Plener Fotograficzny Lekarzy. Jego szósta edycja w Kazimierzu miała – jak wiele wydarzeń w tym roku – akcent niepodległościowy.

21 lekarzy z całej Polski wzięło udział w VI Ogólnopolskim Plenerze Fotograficznym Lekarzy w Kazimierzu Dolnym. Tegoroczne warsztaty poświęcone były fotografii ulicznej. Prowadził je ambasador firmy Fuji – partnera technologicznego pleneru – Szymon Szczęśniak – członek Związku Polskich Artystów Fotografików, znakomity portrecista, pracujący dla największych magazynów modowych w Polsce. Mistrzem pleneru był Andrzej Zygmuntowicz – wieloletni szef Związku Polskich Artystów Fotografików, od wielu lat szef Rady Artystycznej ZPAF-u, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, który opowiadał o swojej przygodzie z fotografią.

- Jak to jest mówić o fotografii do lekarzy? Szczęśliwie lekarze są pasjonatami fotografii, więc rozmowa jest dużo łatwiejsza – śmieje się Andrzej Zygmuntowicz. – Każdy z nich ma swoje ulubione tematy, ulubioną estetykę, w związku z tym dosyć wybiórczo podchodzą do fotografii, bo mają swoje zawężone spojrzenie. Ja mówię o fotografii w znaczeniu szerokim. Dostają więc podpowiedź, że są jeszcze nierozpoznane przez nich obszary i może warto „przeskoczyć płot” i je poznać?

Plener był także okazją do przedpremierowej prezentacji draftu do albumu „100 fotografii na 100 – lecie niepodległości”. Prezentuje on sto najważniejszych wydarzeń z historii Polski od roku 1918 – po jednym z każdego roku – opatrzonych zdjęciami, których wyboru dokonał właśnie Andrzej Zygmuntowicz.

Lekarze patrzyli na Miasteczko przez obiektywy aparatów przez blisko tydzień. Jakie jest ten ich Kazimierz? O tym będzie można się przekonać podczas wystawy poplenerowej.

- Na wystawę poplenerową zapraszamy do Lublina do Galerii Sztuki Nieprofesjonalnej u Lekarzy w siedzibie Lubelskiej Izby Lekarskiej ul. Chmielna 4 – 17 listopada w sobotę o godzinie 12.00 – mówi organizator pleneru Dariusz Hankiewicz przewodniczący Komisji Kultury Lubelskiej Izby Lekarskiej.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

 • Dom Kuncewiczów
  W piątek (21.09) z ogromną przyjemnością oprowadzałam uczestników Pleneru szlakiem literackim"Dwóch księżyców". Oprócz wspomnień i pięknych zdjęć nasz oddział otrzymał archiwalny numer "Swiatowida" z roku 1936 z wywiadem z M.Kuncewiczową.Moment przekazania prezentu uwieczniono na fotografii do ww. artykułu. "Światowid" trafi do naszego muzealnego archiwum. Serdecznie dziękujemy za ten gest!
  • pokojówka
   E tam, takie byle co.
 • ?>>
  czy oni zamawiają 5 piw ?
 • Głębia ostrości Kazimierza
  Czekamy na podobne Plenery Fotograficzne - kolejarzy,tkaczek,proboszczów,prokuratorów....

Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2021. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2021. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę