Zagraj w piłkę ręczną na kazimierskiej plaży!

Skomentuj (17)


Wszystkich miłośników piłki ręcznej zapraszamy w czerwcu do Kazimierza Dolnego. To tu odbędzie się niecodzienne wydarzenie sportowe. Rozgrywki w piłkę ręczną plażową na specjalnie przygotowanej do tego celu plaży już wkrótce.

Nad Wisłą między kazimierską mariną a boiskiem Orłów – Kazimierz w czerwcu odbędą się rozgrywki w piłkę ręczną plażową. Wkrótce rozpocznie się przygotowywanie dwóch boisk. Piasek pozyskiwany będzie wprost z rzeki, przy okazji pogłębieniu ulegnie jej koryto.

 

 

- Zapraszamy wszystkie zainteresowane zespoły do uczestnictwa w turnieju rangi Mistrzostw Polski – piszą organizatorzy. - Zgłoszenia przyjmujemy w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja.

W dniach 21 - 22 czerwca w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Turniej rangi Mistrzostw Polski zgłoszony do cyklu European Beach Handball Tour. Organizatorem tego wydarzenia jest firma BH Solutions z Lublina, zaś partnerem Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym.

- Rozgrywki będą miały miejsce przy Wiśle, pomiędzy boiskiem piłki nożnej, a portem jachtowym – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta w Kazimierzu. - Na dwóch specjalnie przygotowanych boiskach rozgrywane będą 20-minutowe mecze piłki ręcznej plażowej, w których przewidziany jest udział ponad 150 zawodników i zawodniczek, w tym z drużyn medalistów Polski oraz wielu reprezentantów naszego kraju.

Jak podają organizatorzy, uczestniczyć w turnieju mogą również zespoły, które nie zgłosiły się do Mistrzostw Polski oraz zespoły zagraniczne, które będą klasyfikowane w odrębnym rankingu.

Warto również wiedzieć, że odprawa techniczna dla drużyn uczestniczących w turnieju odbędzie się w dniu 20 czerwca w godzinach wieczornych. O miejscu odprawy technicznej organizatorzy będą informować uczestników drogą mailową.

- W turnieju przewidziane są trofea, nagrody, wyróżnienia i upominki okolicznościowe – podają organizatorzy. – Trzy najlepsze drużyny w kategorii żeńskiej i męskiej otrzymują trofea. Drużynom, które sklasyfikowane zostaną na pozycji czwartej przyznane zostaną wyróżnienia. Na najlepszych zawodników i bramkarzy czekają atrakcyjne nagrody, wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają upominki okolicznościowe.

Prawdopodobnie w plażowej odsłonie zobaczymy m.in. zawodników drużyny KS „Azoty – Puławy”. Chęć udziału w imprezie zgłosiła także młodzieżowa reprezentacja narodowa Ukrainy. Pełna lista drużyn zostanie ogłoszona w pierwszych dniach czerwca.

- Jak obiecują organizatorzy, zmaganiom zawodników towarzyszyć będzie szereg atrakcji przeznaczonych dla uczestników i osób odwiedzających turniej, mających na celu promocję piłki ręcznej plażowej, propagowanie zdrowego stylu życia, integrację mieszkańców i turystów poprzez wspólną zabawę oraz aktywne formy wypoczynku i spędzania czasu wolnego – czytamy na stronie Urzędu Miasta. – W programie oprócz turnieju głównego odbędą się mecze pokazowe, turniej dla amatorów i pasjonatów, zajęcia, gry i zabawy sportowe dla rodzin oraz wieczorne imprezy integracyjne.

 

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym tej imprezy.

 

Więcej informacji wkrótce.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (17)

 • pijany znad Grodarza
  @ Mich. Zastanawiałem sie długo, czy Ci odpowiedzieć. Siedzę. Za oknem grzmi. Deszcz pada. Pomyślałem sobie, a co mi szkodzi?. Odpowiem. Odpowiem dlatego, że niektorzy / Noo. Większość/ twierdzi, że ' ZABIERAM GŁOS W KAŻDYM TEMACIE, a cecha ta ma być GŁUPIA. Prostuję, Nie " cecha" , a ja/ głupi/
  Ale zagrzmialo!. brr. Dobrze,że kazimierskie Wały solidne. / czyja to zasługa?/. Napisałem Wały z dużej litery, bo jak sie domyślasz... . Tak, tak. Dobrze pomyślałeś.
  Pytanie. Czy Ty byłbyś dobrym Radnym?
  Wiem, że byś nawoływał / a może przepis ułożył?/ coby ;"Po co robic plaże żeby kolejni ludzie tu się przywlekli i jeszcze bardziej gnietli miasto?"
  Wiesz co?. Ode mnie głosu nie otrzymasz, chociaż jesteś PRZYSTOJNY,
 • mich
  Po co robic plaże żeby kolejni ludzie tu się przywlekli i jeszcze bardziej gnietli miasto? Kolejny poroniony pomysł burmistrza.
 • pijany znad Grodarza
  Ab- Z> I co?. NIe mialem racji?
  Dzieci mówią " tyłek". Dorośli, zgoła inaczej.
 • Ab-Z
  @Pijany-wytonuj,pochwalił byś Marcina Grądziela ,a nie lizał tyłek.
 • pijany znad Grodarza
  @ Ab-Z.
  Aleś INFANTYLNY.
 • Ab-Z
  @Pijany-wypnij pierś do odznaczenia,może i tobie coś kapnie?
 • pijany znad Grodarza
  @ Wieslaw.
  Plaża właśnie będzie. Mam racje Panie Burmistrzu?>
 • Marcin Gradziel
  A kiedy Urząd Miasta zadba o skwer przy placu zabaw,tu taki kibelek mają psy.Ogrodzenie rzeczki od skweru by nikt nie wpadł.I na środku betonowy słup z oświetleniem.Stary połamany chodnik , i krzywa droga z Rynku na mały rynek . Samo centrum Miasta a taka kicha .Komuś tu powinno być wstyd za takie niechlujstwo .Pozdrawiam .Morze ktoś potraktuje to poważnie .
 • Wiesław
  Aha, zapomniałem dodać. Plaży nie będzie. Właśnie zalewa ją fala powodziowa. Więc panowie pomysłodawcy zbudujcie w Kazimierzu wreszcie jakieś porządne boisko. Może w Kamieniołomach?
 • Wiesław
  Tak jest, wysypisko. Znam człowieka, który po każdym weekendzie zbiera na szlakach spacerowych w Kazimierzu od kilkuset do kilku tysięcy(!!!) aluminiowych puszek po piwie. Tylko taka swołocz rozrzucająca te puszki i butelki delektuje się jeszcze naszym miasteczkiem.
 • Mieszkaniec
  Pan Wacławski to twardziel, nie myślę by przepraszał, bo i za co?
 • Ab-Z
  Zbyszek Wacławski skrytykował burmistrza w innej sprawie i zorientował się ,że może się narazić,ZBYSZEK szybko przeproś i pros o wybaczenie.
 • szok
  Ciekawe czy to tylko ''ruchy przedwyborcze'' czy nagle olśnienia dostali że najwyższy czas zacząć budzić miasteczko z letargu.
  Pan Wacławski bardzo łaskawy dla władz i dyplomatycznie załatwił sprawę .Ja powiem bez ogródek i nic nowego ,tu już jest wielkie śmietnisko .Kto spaceruje ,chodzi z kijkami ,czy najzwyczajniej w świecie jeździ w teren widzi chyba te wszystkie worki, puszki, butelki, papiery i czort wie co jeszcze porozrzucane przy szlakach spacerowych po długim weekendzie . W wąwozach istne wysypiska śmieci.
 • hehehe
  prezentacja miasta bedzie mocnai odbije sie echem jesli wystapa druzyny interesujace - kobiety z broda kontra moherowe damy topless kontra baby w kufajkach i np damska reprezentacja Bochotnicy; w druzynach meskich bezrobotni kontra urzednicy powiatowi kontra komentatorzy portalu kontra reprezentacja ochotniczej strazy pozarnej kontra celebryci z TV Lublin...
 • pijany znad Grodarza
  ".W interesie nas wszystkich jest sukces organizacyjny, czego życzę i trzymam kciuki. "
 • Wacławski Zbigniew
  Doskonała okazja do prezentacji miasta. Etatowi marketingowcy urzędu, z pewnością zadbają o właściwą pracę służb porządkowych/komunalnych by miasto nie zamieniło się w jedno wielkie śmietnisko.Duże wyzwanie, które jest szansą ale i zagrożeniem.Mocną stroną jest niewątpliwie lokalizacja imprezy.W interesie nas wszystkich jest sukces organizacyjny, czego życzę i trzymam kciuki.
 • pijany znad Grodarza
  Ciekawe co napisze Pan Wacławski.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Planujesz wyjazd Sylwestrowy 2020/2021? Szukasz korzystnego miejsca noclegowego? Daj się porwać szaleństwu sylwestrowej nocy. Sprawdź ofertę obiektów noclegowych, w których z radością przywitasz...
Pokaż stopkę