Zabytkowe pojazdy w Kazimierzu Dolnym

zobacz więcej (14)

Trwa Lubelski Rajd Pojazdów Zabytkowych. W sobotę, 6 czerwca wszyscy miłośnicy historii i motoryzacji będą mieli okazję, by podziwiać legendarne samochody z XX wieku. Na kazimierskim Rynku odbędzie się konkurs elegancji.

Koło Pojazdów Zabytkowych działające przy Automobilklubie Lubelskim corocznie organizuje Rajd Pojazdów Zabytkowych. To już dwudziesta dziewiąta edycja imprezy. Rajd po 11 latach powrócił do Kazimierza Dolnego.

Całość imprezy zalicza się do IV Rundy Mistrzostw Polski, a honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli: burmistrz Kazimierza Dolnego, burmistrz Poniatowej, starosta puławski, prezydent miasta Puławy, wójt Gminy Puławy oraz starosta opolski.

Rajd rozpoczął się w czwartek 4 czerwca i potrwa do niedzieli – 7 czerwca. W piątek zabytkowe auta pojawiły się w Puławach. W sobotę będzie można je podziwiać w Karczmiskach i Kazimierzu Dolnym.
Prezentacja samochodów odbywać się będzie w godzinach od 15.00 do 17.00 na kazimierskim Rynku. Konkurs elegancji poprowadzą: Mariusz Piskorek – komandor rajdu oraz redaktor Jacek Bieniaszkiewicz z Radia Lublin.

Jakie samochody zobaczymy na Rynku? Bardzo różne. Jednak łączy je jedna wspólna cecha: wszystkie są zabytkowe.

- Wśród perełek można wymienić amerykańskie Peerless z 1925 roku czy brytyjskiego Triumpha Glorię z 1933 roku - mówi Mirosław Piskorek, komandor rajdu. – Oprócz tego są mercedesy, citroeny, jaguary czy chevrolet corvette. Część z nich to pojazdy z lat 20. ubiegłego wieku. W sumie w rajdzie uczestniczy ponad 40 samochodów z całej Polski oraz 3 zagraniczne: z Niemiec, Holandii i Białorusi.

Zwiedzający będą mieli niepowtarzalną okazję, by zrobić sobie zdjęcie przy wybranym samochodzie czy też by porozmawiać z jego właścicielem. A być może uda się nawet usiąść za kierownicą…?


Program imprezy:


Sobota, 6 czerwca

Godz. 9.00 - start na trasę rajdu
Godz. 10.00 – 12.00 - pojazdy będą zaparkowane przed dworcem Nadwiślańskiej Kolejki Wąskotorowej w Karczmiskach (możliwość obejrzenia samochodów)
Godz. 13.00 - prezentacja pojazdów przed Urzędem Miasta w Poniatowej
Godz. 15.00 – 17.00 - konkurs elegancji na Rynku w Kazimierzu Dolnym

 

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Pokaż stopkę