Z pomocą dla Waldka - Diabła

zobacz więcej (18)

Ponad trzydzieści obrazów znanych kazimierskich artystów trafiło na charytatywną aukcję "Przyjaciele dla Waldka - Diabła".

W miniony weekend w Kazimierzu Dolnym odbyła się charytatywna aukcja "Przyjaciele dla Waldka - Diabła ". Celem aukcji było zebranie środków na leczenie artysty ściśle związanego z Kazimierzem – Waldemara Wojczakowskiego, zwanego Diabłem.

Artysta walczy obecnie z ciężką chorobą a zwyczajem kazimierskich malarzy jest wspieranie się w trudnych sytuacjach, również w materialnym wymiarze.

Na aukcje przekazanych zostało ponad trzydzieści przedmiotów. Były to głównie obrazy, jednak nie tylko. Pojawiła się także ceramika artystyczna czy szal. Wśród ofiarodawców znaleźli się  m.in.: Krzysztof Krzyr Raczyński, Marek Andała, Marta Andała, Janusz Knorowski, Agnieszka Mitura, Roman Gruszecki, Lucyna Kowalik, Mieczysława Łazorek, Tomasz Sikora i Kinga Pniewska, Agnieszka Parys – Kozak, Janusz Michalak, Magdalena Żuk, Mariusz Płoszaj Mazurek, Tadeusz Michalak, Jacek Kośmiński, Daniel Detramecourt, Elwira Woźniak czy Jolanta Opolska.

- Jako przyjaciele Waldka cieszymy się, że tyle osób go kocha, że tak wielu ludzi wzięło udział w tym wydarzeniu – mówi Nina Raczyńska, jedna z organizatorek aukcji. - Aukcja była także okazją do spotkania, do wspominania wspólnie spędzonych z Waldkiem chwil. Cieszymy się, że rokowania są dobre i życzymy Mu jak najlepiej. Cały Kazimierz Go kocha!

Jeśli chcielibyście wesprzeć Waldemara Wojczakowskiego – Diabła a niestety nie udało Wam się dotrzeć na aukcję, jest też inna możliwość. Jeden z przyjaciół artysty prowadzi internetową zbiórkę na jego leczenie i rehabilitację. Datki można wpłacać do 30 listopada 2019r.

Skomentuj


Mapa

Galerie

DOM MICHALAKÓW - GALERIA


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę