Z pomocą dla Franka

zobacz więcej (19)

Festyn, koncerty, mecz oraz Kolacja z Gwiazdami. Miniona niedziela upłynęła pod znakiem solidarności i jedności. Wszystko po to, by wesprzeć Frania.

Pierwszy sierpniowy weekend przyciągnął do Kazimierza Dolnego tłumy turystów. W sobotę zakończyła się 11. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, zaś w niedzielę odbyło się kilka różnorodnych wydarzeń, które łączył jeden jakże ważny element – Franek Fernezy.

Historię Frania znają już chyba wszyscy. W ubiegłym roku odbyło się kilka imprez charytatywnych, dzięki którym udało się zebrać fundusze na leczenie chłopca. Jednak już wtedy zapowiadano, że na tym akcja się nie skończy. Organizatorzy dotrzymali słowa. W minioną niedzielę, Miasteczko wypełniło się pozytywną energią i dobrymi sercami.

Był festyn na boisku Orłów Kazimierz, podczas którego wystąpił m.in. powstały pięć lat temu w Dęblinie zespół Bleach oraz Andrzej Królikowski – autor piosenki i projektu „Skrzydła nad Kazimierzem”. Miał miejsce także pokaz kulinarny szefa kuchni w Cook Up Studio Tomasza Królikowskiego.

Nieco później na boisku pojawili się piłkarze: Reprezentacja Artystów Polskich kontra Ochotnicza Straż Pożarna Kazimierz Dolny. Cóż to były za emocje! Jednak kazimierzacy okazali się lepsi. Wygrali 5:2.
- Było naprawdę bardzo fajnie i jesteśmy bardzo zadowoleni – mówi Rafał Pepłowski, organizator. – Co najważniejsze, dopisała nam pogoda. No i oczywiście goście.

Wieczorem zaś w restauracji Hotelu Król Kazimierz odbyła się uroczysta „Kolacja z gwiazdami”. Wzięli w niej udział zarówno członkowie Reprezentacji Artystów Polskich, czyli m.in.: Przemysław Cypryański, Rafał Mroczek, Robert Moskwa, Marek Włodarczyk, Rafał Maserak, jak i inne gwiazdy: Małgorzata Socha, Izabela Trojanowska, Romuald Lipko, Robert Kochanek, Justyna Marciniak, Kacper Gouda oraz Daria Kowolik. Imprezę poprowadził Mateusz Laskowski Lasio Companija.

- W kolacji wzięło udział ponad sto osób – mówi Rafał Pepłowski. – Dodatkiem była też licytacja różnorodnych fantów, m.in. koszulki i piłki od Reprezentacji Artystów Polskich, piłki z podpisami zawodników Wisły Puławy, koszulki z podpisami piłkarzy z Legii Warszawa, voucherów na pobyt w Hotelu Król Kazimierz oraz obrazów.

Atrakcją wieczoru były występy wielu wyjątkowych artystów: Izabeli Trojanowskiej, Wanderinga, Kacpra Gołdy, Wojciecha Bochry, Darii Kowalik oraz Lasio Companiji. Ciekawym elementem była bez wątpienia zabawa z iluzjonistą, który do swoich sztuczek zapraszał gości, szczególnie artystów.

Całkowity dochód z wszystkich niedzielnych imprez przekazany został na leczenie Franka.

 

Osoby, które chciałyby wesprzeć finansowo Fundację Oswoić Los, mogą dokonywać wpłat na nr konta: 93 1240 2470 1111 0010 3546 8971 KONIECZNIE w tytule przelewu "Dla Franka Fernezego".

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę