Z Krzysztofem Krzyrem Raczyńskim o sztuce w Kazimierzu

Skomentuj (1)

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na spotkanie z malarzem Krzysztofem Krzyrem Raczyńskim. Rozmowę z artystą poprowadzi Dorota Seweryn-Puchalska z Oddziału Kamienica Celejowska.

W najbliższą sobotę 24 września o godz. 15.00 gościem Doroty Seweryn – Puchalskiej będzie artysta malarz Krzysztof Krzyr Raczyński. Zapowiada się niezwykła rozmowa o sztuce osadzonej w realiach Kazimierza, gdzie po wojnie na nowo formowała się kolonia artystyczna.

- Proponujemy Państwu taki właśnie dialog z Artystą, opowieść o sztuce, przyjaźniach, fascynacjach i o Kazimierzu nad Wisłą, miejscu tak istotnym dla Krzyra – piszą organizatorzy. – Artysta pomija słowa zbędne. Wyraża istotę. W taki sam sposób wypowiada się poprzez swoje malarstwo. Pomija szczegóły, ozdobniki, dąży do maksymalnej syntezy, dzięki czemu materializuje czyste pojęcia. Tworzy na płótnie malarską rzeczywistość budowaną kolorem, formą, fakturą. Tak kreowany świat przemawia językiem prostym w swojej uniwersalności. To dzięki temu prace Krzyra są w wielu kolekcjach nie tylko w Polsce, ale także na świecie.

Spotkanie, które odbędzie się w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego przy ul. Rynek 19,  należy do cyklu wydarzeń towarzyszących wystawie jubileuszowej Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Wstęp wolny.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Muzea

Dział Dokumentacji i Biblioteka


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2020. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2020! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę