Z Krzysztofem Krzyrem Raczyńskim o sztuce w Kazimierzu

Skomentuj (1)

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na spotkanie z malarzem Krzysztofem Krzyrem Raczyńskim. Rozmowę z artystą poprowadzi Dorota Seweryn-Puchalska z Oddziału Kamienica Celejowska.

W najbliższą sobotę 24 września o godz. 15.00 gościem Doroty Seweryn – Puchalskiej będzie artysta malarz Krzysztof Krzyr Raczyński. Zapowiada się niezwykła rozmowa o sztuce osadzonej w realiach Kazimierza, gdzie po wojnie na nowo formowała się kolonia artystyczna.

- Proponujemy Państwu taki właśnie dialog z Artystą, opowieść o sztuce, przyjaźniach, fascynacjach i o Kazimierzu nad Wisłą, miejscu tak istotnym dla Krzyra – piszą organizatorzy. – Artysta pomija słowa zbędne. Wyraża istotę. W taki sam sposób wypowiada się poprzez swoje malarstwo. Pomija szczegóły, ozdobniki, dąży do maksymalnej syntezy, dzięki czemu materializuje czyste pojęcia. Tworzy na płótnie malarską rzeczywistość budowaną kolorem, formą, fakturą. Tak kreowany świat przemawia językiem prostym w swojej uniwersalności. To dzięki temu prace Krzyra są w wielu kolekcjach nie tylko w Polsce, ale także na świecie.

Spotkanie, które odbędzie się w Galerii Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego przy ul. Rynek 19,  należy do cyklu wydarzeń towarzyszących wystawie jubileuszowej Kazimierskiej Konfraterni Sztuki. Wstęp wolny.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę