XV Dni Wisły

Skomentuj (1)

Gra miejska „Wiślanym szlakiem”, warsztaty poświęcone awifaunie Wisły, nadwiślańskie wycieczki i rajdy. W niedzielę 1 czerwca o godz. 12.00 wykładem „Szkutnictwo w dziejach Kazimierza, czyli od szkuty do bata – spostrzeżeń luźnych kilka” zainaugurowane zostaną „Dni Wisły 2014”.

Tegoroczne XV Dni Wisły, które trwać będą od 1 do 15 czerwca, adresowane są do szerokiego grona odbiorców. Grupy szkolne, które będą brać udział w warsztatach, wycieczkach i rajdach w dni powszednie, tradycyjnie muszą się na daną imprezę wcześniej zapisać.

2 – 6 czerwca oraz 9 – 13 czerwca godz. 8.30 – 11.30 oraz 12.00 – 15.00 – Warsztaty ornitologiczne (prelekcja, wycieczka ornitologiczna, rejs statkiem).

5 czerwca godz. 9.00 – 13.00 – Rajd ścieżkami Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

12 czerwca godz. 9.00 – 13.00 – Rajd Nadwiślański.

Wydarzenia weekendowe natomiast skierowane są przede wszystkich do uczestników indywidualnych. Tu również w związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązują zapisy.

- Wydarzenia te zaplanowaliśmy na soboty i niedziele, tak by mogły w nich uczestniczyć całe rodziny – mówią organizatorzy.

7 czerwca godz. 9.00 – 12.00 – Warsztaty ornitologiczne (prelekcja, wycieczka ornitologiczna, rejs statkiem).

8 czerwca godz. 10.00 – 14.00 – „Przyroda i archeologia nad Wisłą” – wycieczka autokarowa na Skarpę Dobrską i Żmijowiska.

15 czerwca godz. 10.00 – 14.00 – „Wiślanym szlakiem” gra miejska na terenie Kazimierza Dolnego (nagrody, ognisko).

Inauguracja XV Dni Wisły odbędzie się w Muzeum Przyrodniczym – oddziale Muzeum Nadwiślańskiego przy ul. Puławskiej 1 czerwca o godz. 12.00. Paweł Lis, kierownik Grodziska Żmijowiska – oddziału Muzeum Nadwiślańskiego, w wykładzie „Szkutnictwo w dziejach Kazimierza, czyli od szkuty do bata – spostrzeżeń luźnych kilka” przybliży nam tradycję żeglugi i rolę, jaką odegrała ona na Wiśle.

 

Bliższe informacje i zapisy: Muzeum Przyrodnicze oddział Muzeum Nadwiślańskiego ul. Puławska 54 tel. 81 8810 326 e-mail: przyrodnicze@mnkd.pl.


Organizator: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym.

Patron medialny: Kazimierski Portal Internetowy.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Jacek Karamon
    Wspaniałe doświadczenia wyniosłem (wraz z rodziną) z imprez plenerowych organizowanych przez Muzeum Przyrodnicze z okazji Dni Wisły. Udało nam się wziąć udział w warsztatach ornitologicznych oraz Grze Miejskiej. Super sprawa. Niezapomniany czas dla nas - szczególnie dla dzieci. Nakład pracy włożonej w przygotowanie wydarzeń przez pracowników Muzeum ogromny i efekt naprawdę doskonały. Ich bezpośrednie zaangażowanie - bezcenne. Duży rozmach, dopracowane szczegóły, b. miła atmosfera oraz dawka wiedzy łatwo przyswajalnej. POLECAM. JK

Mapa

Muzea

Muzeum Przyrodnicze


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę