XV Dni Wisły

Skomentuj (1)

Gra miejska „Wiślanym szlakiem”, warsztaty poświęcone awifaunie Wisły, nadwiślańskie wycieczki i rajdy. W niedzielę 1 czerwca o godz. 12.00 wykładem „Szkutnictwo w dziejach Kazimierza, czyli od szkuty do bata – spostrzeżeń luźnych kilka” zainaugurowane zostaną „Dni Wisły 2014”.

Tegoroczne XV Dni Wisły, które trwać będą od 1 do 15 czerwca, adresowane są do szerokiego grona odbiorców. Grupy szkolne, które będą brać udział w warsztatach, wycieczkach i rajdach w dni powszednie, tradycyjnie muszą się na daną imprezę wcześniej zapisać.

2 – 6 czerwca oraz 9 – 13 czerwca godz. 8.30 – 11.30 oraz 12.00 – 15.00 – Warsztaty ornitologiczne (prelekcja, wycieczka ornitologiczna, rejs statkiem).

5 czerwca godz. 9.00 – 13.00 – Rajd ścieżkami Kazimierskiego Parku Krajobrazowego.

12 czerwca godz. 9.00 – 13.00 – Rajd Nadwiślański.

Wydarzenia weekendowe natomiast skierowane są przede wszystkich do uczestników indywidualnych. Tu również w związku z ograniczoną liczbą miejsc obowiązują zapisy.

- Wydarzenia te zaplanowaliśmy na soboty i niedziele, tak by mogły w nich uczestniczyć całe rodziny – mówią organizatorzy.

7 czerwca godz. 9.00 – 12.00 – Warsztaty ornitologiczne (prelekcja, wycieczka ornitologiczna, rejs statkiem).

8 czerwca godz. 10.00 – 14.00 – „Przyroda i archeologia nad Wisłą” – wycieczka autokarowa na Skarpę Dobrską i Żmijowiska.

15 czerwca godz. 10.00 – 14.00 – „Wiślanym szlakiem” gra miejska na terenie Kazimierza Dolnego (nagrody, ognisko).

Inauguracja XV Dni Wisły odbędzie się w Muzeum Przyrodniczym – oddziale Muzeum Nadwiślańskiego przy ul. Puławskiej 1 czerwca o godz. 12.00. Paweł Lis, kierownik Grodziska Żmijowiska – oddziału Muzeum Nadwiślańskiego, w wykładzie „Szkutnictwo w dziejach Kazimierza, czyli od szkuty do bata – spostrzeżeń luźnych kilka” przybliży nam tradycję żeglugi i rolę, jaką odegrała ona na Wiśle.

 

Bliższe informacje i zapisy: Muzeum Przyrodnicze oddział Muzeum Nadwiślańskiego ul. Puławska 54 tel. 81 8810 326 e-mail: przyrodnicze@mnkd.pl.


Organizator: Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym.

Patron medialny: Kazimierski Portal Internetowy.

 

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Jacek Karamon
    Wspaniałe doświadczenia wyniosłem (wraz z rodziną) z imprez plenerowych organizowanych przez Muzeum Przyrodnicze z okazji Dni Wisły. Udało nam się wziąć udział w warsztatach ornitologicznych oraz Grze Miejskiej. Super sprawa. Niezapomniany czas dla nas - szczególnie dla dzieci. Nakład pracy włożonej w przygotowanie wydarzeń przez pracowników Muzeum ogromny i efekt naprawdę doskonały. Ich bezpośrednie zaangażowanie - bezcenne. Duży rozmach, dopracowane szczegóły, b. miła atmosfera oraz dawka wiedzy łatwo przyswajalnej. POLECAM. JK

Mapa

Muzea

Muzeum Nadwiślańskie / Oddział Przyrodniczy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę