Wypadek w wąwozie

Skomentuj (17)

W jednym z kazimierskich wąwozów drogowych doszło w sobotę do groźnie wyglądającego wypadku.

Na ulicy Zbożowej – w kazimierskiej głębocznicy Na Piasta – kierowca auta zjeżdżającego z Gór stracił na oblodzonej stromiźnie nawierzchni panowanie nad pojazdem i dachował. Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 10.30.

- Podczas zjazdu z góry oblodzonym wąwozem kierujący stacił panowanie nad pojazdem - relacjonuje przebieg zadarzenia mł. bryg. Grzegorz Buzała z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach. - W samochodzie podróżowały cztery osoby, w tym dwoje dzieci w wieku 5 i 6 lat. Pojazd po uderzeniu w ścianę wąwozu przewrócił się na dach. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu Dolnym wszystkie osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdem. Działania strażaków polegały na zejściu w dół wąwozu do rozbitego pojazdu i doprowadzeniu dwójki dzieci oraz matki do karetki Państwowego Ratownictwa Medycznego znajdującej się na górze przy wjeździe do wąwozu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia straży z Puław przystąpiono do zabezpieczenia pojazdu: postawienia go na kołach i wyłączeniu akumulatora. Dalszy odcinek wąwozu posypano ziemią i przystąpiono do kontrolowanego zjazdu samochodu. W czasie zjazdu pojazd był zabezpieczany linami asekuracyjnymi mocowanymi do drzew.

 

Na szczęście w tym wypadku nikt nie ucierpiał.

To jednak nie była jedyna interwencja w tym dniu. W Kazimierzu w okolicy promu strażacy pomogli kierowcy, którego auto zsunęło się do rowu podczas cofania. I tu przyczyna była podobna: oblodzona nawierzchnia.

 

Fot. OSP Kazimierz Dolny

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (17)


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2018 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2018.
Pokaż stopkę