Wybory parlamentarne 2019 w Kazimierzu (aktualizacja)

Dziś, 13 października 2019 roku idziemy do urn by oddać swój głos w wyborach parlamentarnych. To właśnie my zdecydujemy o tym kto zasiądzie w poselskich i senatorskich ławach.

Lokale wyborcze są dziś czynne od godziny 7.00 rano. Zamknięte zostaną wieczorem, o 21.00. Są otwarte na tyle długo, że każdy z nas zdąży oddać głos. W gminie Kazimierz Dolny pracuje pięć obwodowych komisji wyborczych: dwie w Kazimierzu Dolnym, a także w Bochotnicy, Rzeczycy i Parchatce. Możemy wstąpić tam po drodze z kościoła, z grzybobrania czy tuż po obiedzie. O dowolnej godzinie i w dowolnym stroju. Ważne, by mieć ze sobą dowód osobisty. I zagłosować.
O wynikach głosowania w gminie Kazimierz Dolny, ale i w całym kraju, poinformujemy, gdy tylko się one pojawią.

Aktualizacja, 13.10.2019r., godzina 22.00

Lokale wyborcze zostały już zamknięte. Wstępne wyniki wyborów już są, jednak na te oficjalne musimy jeszcze poczekać. W Kazimierzu Dolnym również.

Sporym zaskoczeniem okazała się frekwencja. W całym kraju do urn poszło ponad 60% uprawnionych. W gminie Kazimierz Dolny, do godziny 17.00 frekwencja wynosiła 40,41%. Wpływ na ten wynik miało bez wątpienia to, że ponad 250 osób z zewnątrz dopisało się spisu wyborców.

Jak to wyglądało w poszczególnych obwodowych komisjach wyborczych (z godz. 17.00)?

Kazimierz Dolny, Zespół Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza - 37,00%

Kazimierz Dolny, Gminny Zespół Szkół - 47,00%

Bochotnica - 39,00%

Rzeczyca - 31,00%

Parchatka - 45,00%

Ile osób ostatecznie wzięło udział w głosowaniu na terenie gminy Kazimierz Dolny dowiemy się w godzinach nocnych lub porannych. Wtedy też poznamy oficjalne wyniki wyborów.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2020.
Pokaż stopkę